18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ma rozmach

Hrabia chce zostać prezydentem. Da Polakom 5 TYSIĘCY PLUS

24.02.2020  15:19
Hrabia chce zostać prezydentem. Da Polakom 5 TYSIĘCY PLUS
Hrabia chce zostać prezydentem. Da Polakom 5 TYSIĘCY PLUS Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wybory prezydenckie zbliżają się do nas wielkimi krokami, a kreatywność potencjalnych kandydatów w kwestii obietnic wyborczych przechodzi wszelkie granice.

Wybory prezydenckie mają szansę przewrócić polską scenę polityczną do góry nogami albo pozostawić wszystko po staremu. Kandydaci robią, co mogą, by przyciągnąć do siebie potencjalnych wyborców - nie jest to zadanie łatwe.

Trzeba jednak zauważyć, że 500 plus zapewniło PiS-owi sukces, więc... czemu by po prostu nie przebić stawki? 65-letni Jan Zbigniew Potocki, używający tytułu hrabiowskiego, zamierza kandydować w wyborach prezydenckich i obiecuje każdej polskiej rodzinie comiesięcznie wsparcie w postaci... 5 tysięcy złotych!

Przebił tym samym kwoty oferowane przez Władysława Kosiniaka-Kamysza.

5000 plus dla Polaków

Skąd hrabia chce wziąć pieniążki na taki cel? Pieniądze mają pochodzić z bogactw naturalnych jakie Polska posiada. Potocki zamierza uruchomić wszystkie odwierty surowców naturalnych kraju. Jest on w posiadaniu map z lat 60. XX wieku, na których zaznaczono liczne pierwiastki i bogactwa.

Dodatkowo Potocki zapowiada likwidację NFZ, który – jego zdaniem – jest kolebką wyprowadzania pieniędzy.

Warto wiedzieć, że hrabia Jan Zbigniew Potocki startował w 2018 roku w wyborach na prezydenta Warszawy, ale zajął wtedy zaledwie przedostatnie miejsce. Może samym Warszawiakom nie obiecał aż tak wiele. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej