18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili za ile się nim opiekujemy

Ile Duda kosztuje Polaków? "Rekordowa kwota"

Wojciech Kozicki
26.10.2022  21:11
Ile Duda kosztuje Polaków? "Rekordowa kwota" za prezydenta
Ile Duda kosztuje Polaków? "Rekordowa kwota" za prezydenta Fot: Piotr Molecki/East News

Ile Polaków kosztuje Andrzej Duda? „Fakt” ujawnił rosnące koszty utrzymania Kancelarii Prezydenta. Zapowiada, że już w 2023 roku te koszty drastycznie wzrosną. To najdroższy prezydent w historii Polski?

Inflacja, rosnące raty kredytów, rosnące ceny węgla i żywności, kolejne podatki… a rząd na sobie nie oszczędza. „Fakt” ujawnia, że Kancelaria Prezydenta nie ma zamiaru zaciskać pasa. Koszt utrzymania głowy państwa ma wzrosnąć w 2023 roku aż o 20 procent.

Ile Polskę kosztuje Anrzej Duda? Budżet Kancelarii Prezydenta

„Fakt” dotarł do planu budżetu Kancelarii Prezydenta. Wynika z niego, że za utrzymanie tego urzędu w 2023 roku zapłacimy ćwierć miliarda złotych. Podkreślono, że jest to rekordowa kwota. Wydatki mają wzrosnąć aż o 39 mln złotych w porównaniu z bieżącym rokiem, na co wpływ mają m.in. podwyżki wynagrodzeń. Przewidziane na styczeń pensje prezydenckich urzędników mają wzrosnąć o 7,8 proc. 

Fakt ujawnia, że „wyższe wynagrodzenia pochłoną dodatkowo 3 mln zł. W sumie na pensje w Kancelarii Prezydenta wydamy 50 mln zł”.

O blisko 6,5 mln więcej przyjdzie nam zapłacić za światło i ogrzewanie u prezydenta. O 3,5 mln zł więcej niż w tym roku zapłacimy natomiast za remonty i prace inwestycyjne w budynkach zarządzanych przez Kancelarię Prezydenta – pisze „Fakt”.

Media jednocześnie przypominają, że Andrzej Duda zalecał niedawno Polakom zaciskanie pasa i oszczędzanie.

Proszę, żebyście trochę zacisnęli zęby i byli optymistami. Nikt z nas się nie spodziewał, że to do nas przyjdzie – powiedział Andrzej Duda.
Czytaj także