18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS VIP

Ile kosztuje ochrona Kaczyńskiego? Ujawnili koszty

Wojciech Kozicki
09.06.2020  10:23
Koszty ochrony Kaczyńskiego rosną  - to wina hejterów i opozycji?
Koszty ochrony Kaczyńskiego rosną - to wina hejterów i opozycji? Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER/East News

Jarosław Kaczyński, delikatnie mówiąc, nie jest najbardziej lubianym politykiem w kraju. Nikogo nie dziwi więc, że prezes PiS potrzebuje ochrony, bo chętnych zrobić mu krzywdę zapewne nie brakuje. Jakie są jednak koszty ochrony Jarosława Kaczyńskiego?

Jarosław Kaczyński ma ochronę jak amerykański polityk lub amerykańska gwiazda filmowa. Nic dziwnego, wariatów nie brakuje, hejt się leje, a prezes PiS przez lata narobił sobie wrogów. Ile jego obstawa kosztuje Polaków? Jak ujawnia portal „Interia”, jeszcze w 2018 roku ochrona prezesa PiS pochłaniała 1,6 mln zł. Rok później usługi firmy Grom Group pochłonęły o 200 tys. złotych więcej. Wszystkie wydatki opłacane są z subwencji partyjnych, które w przypadku PiS wynoszą ok. 18 543 370,32 zł rocznie. 

Koszty ochrony Kaczyńskiego

Z dokumentów Krajowego Biura Wyborczego wynika, że PiS wydaje na ochronę wodza aż 150 tys. złotych miesięcznie brutto. To może jednak nie być koniec kosztów związanych z ochroną, bo jak dodaje wspomniany portal, byli specjalsi wystawiają dodatkowe faktury za konkretne zadania. Przykładowo, za usługi ochroniarzy podczas imprezy pod hasłem "Myśląc: Polska" partia rządząca zapłaciła ochroniarzom 55 tys. zł.   

Z rachunku bankowego PiS wynika, że Grom Group otrzymuje regularne wpłaty od PiS. Tylko w marcu 2019 r. ochroniarze Jarosława Kaczyńskiego dwukrotnie zarobili po 135 tys. zł. W ciągu ubiegłego roku zainkasowali łącznie 1 862 035 zł – pisze Interia.pl.

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze