18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pieniędzy moc

Ile kosztują wybory 2020? Rząd przeznaczył na nie KROCIE

17.06.2020  18:59
Ile kosztują wybory 2020? Rząd przeznaczył na nie KROCIE
Ile kosztują wybory 2020? Rząd przeznaczył na nie KROCIE Fot: Jakub Kaminski/East News

Ile kosztują wybory 2020? Z pewnością wielu Polaków zadaje sobie to pytanie. Okazuje się, że to naprawdę zawrotna kwota. 

Ile kosztują wybory 2020? Bardzo dużo! Nie tylko zamieszanie spowodowane pandemią to spowodowało, ale również wiele innych czynników. Obecny rząd zdecydowanie nie żałuje sobie środków finansowych.

Ile kosztują wybory 2020? KROCIE!

Nie tylko nasze miliony poszły na przemiał po tym, jak nie udało się z sukcesem zorganizować upragnionych przez PiS wyborów korespondencyjnych, ale również sama prezydentura Andrzeja Dudy jest jedną z najdroższych w historii.

Władza powinna być dobrze opłacana, ale skromna

- uważa Hanna Gill-Piątek, posłanka.

Niestety, o skromności najwyraźniej nikt nie pamięta. O koszt tegorocznych wyborów prezydenckich zapytali posłowie Lewicy. Z tego, co odpowiedział im resort finansów wynika, że wybory prezydenckie będą aż dwa razy droższe od tych sprzed pięciu lat.

148 milionów w 2015 i 319 milionów w roku 2020

- podkreśla Hanna Gill-Piątek.

Kwota robi wrażenie, zwłaszcza na tych Polakach, którym przez pandemię koronawirusa obniżono pensję lub zupełnie zwolniono ich z obowiązku świadczenia pracy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze