18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Taki to pożyje!

Gowin przygarnął fortunę! Ogromne zarobki lidera Porozumienia

11.08.2021  17:43
Jarosław Gowin na biedę nie narzekał
Jarosław Gowin na biedę nie narzekał Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER

We wtorek premier Mateusz Morawiecki podjął zaskakującą decyzję o zdymisjonowaniu Jarosława Gowina. Lider Porozumienia pożegnał się ze stanowiskiem wicepremiera oraz ministra resortu pracy. Dwie atrakcyjne posady zapewniały mu pokaźne wynagrodzenie.

Po nieudanych negocjacjach w sprawie Polskiego Ładu i "Lex TVN" Jarosław Gowin został wyrzucony z rządu. Były wicepremier nie ukrywał, że decyzja nie była z nim wcześniej konsultowana. Jak dodał, podpisana dymisja oznacza koniec Zjednoczonej Prawicy.

Ile zarabia Jarosław Gowin?

Odejście Jarosława Gowina wiąże się nie tylko z konsekwencjami politycznymi, ale również finansowymi. Lider Porozumienia otrzymywał 10,5 tys. zł za pracę w Sejmie oraz 13 tys. złotych za obejmowanie stanowiska wicepremiera. Łącznie gwarantowało to wypłatę w wysokości 23,5 tysiąca złotych brutto. Co ciekawe, po ostatnich podwyżkach Gowin zyskałby dodatkowe 10 tysięcy.

Przez pięć lat pobytu w rządzie Gowin zgromadził ponad 160 tysięcy oszczędności. Dodatkowo posiada dwa mieszkania o powierzchni 40 i 100 metrów kwadratowych. Łączna wartość tych nieruchomości wynosi 650 tysięcy złotych.

Czytaj także