18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tyle płacą mu Polacy

Ile zarabia Kaczyński? Inflacja się go boi

29.12.2021  19:22
Szokujące zarobki Kaczyńskiego. Ciągnie emeryturę jak szalony
Szokujące zarobki Kaczyńskiego. Ciągnie emeryturę jak szalony Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Jarosław Kaczyński od dawna wybiera się na emeryturę, ale odejść jakoś nie chce. Dziwicie się? Ujawnili jakie są zarobki prezesa PiS i wicepremiera ds. bezpieczeństwa oraz jaką ma emeryturę.

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? W jednym z ostatnich wywiadów złorzeczył na ceny w sklepach, ale wydaje się to żartem, gdy znamy jego zarobki. Jak podaje Radio ZET, sama wysokość jego emerytury wynosi przecież ok 7-8 tys. złotych, a to przecież nie koniec jego zarobków.

Zarobki Kaczyńskiego. Jeszcze prezes, czy już król?

Media przypominają, że Kaczyński zarabia ogromne pieniądze z powodu uposażenia wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Warto przypomnieć, że niedawny podpis Andrzeja Dudy zapewnił mu podwyżkę uposażenia. Miesięcznie na konto wicepremiera wpływa więc 12826,57 zł brutto Jak pisze „Fakt”, tym samym za dbanie o bezpieczeństwo Polaków (razem ze świadczeniem od ZUS-u) otrzymuje ok. 20 000 złotych miesięcznie brutto!

Choć wynagrodzenie podstawowe posła zawodowego nie przysługuje obecnie prezesowi PiS, to wciąż jednak przysługuje mu dieta parlamentarna. Jeśli dodamy dietę parlamentarną do wynagrodzenia wicepremiera okaże się, że Jarosław Kaczyński zarabia 19 296,12 zł brutto plus 3 000 niepodlegające opodatkowaniu – podsumowuje Innpoland.pl.

Wódź z Żoliborza kosztuje jednak podatników znacznie więcej, bo ma liczne dodatki i przywileje takie jak. m.in. służbowe auto z kierowcą. Jego ochrona kosztuje rocznie ok. 1,8 mln złotych.

Kaczyński zapowiedział, że w 2022 roku odejdzie z rządu. Jak wylicza Innpoland.pl, wówczas prezes nieco zbiednieje, bo straci uposażenie wicepremiera i będzie przysługiwało mu uposażenie poselskie czyli 12826,57 zł brutto. Jak sobie biedaczek poradzi z tak niską pensją?

Jak wynika z oświadczenia majątkowego wicepremiera z kwietnia tego roku, majątek prezesa PiS to 142 tys. zł oszczędności. Kaczyński jest także współwłaścicielem 1/3 domu o powierzchni 150 m kw. i wartości ok. 1,5 mln zł. Przychody prezesa PiS pochodzą z trzech głównych źródeł – podaje Business Insider.
Czytaj także