18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Na żonę nie przepisze...

Ujawnili jaki majątek ma Kaczyński!

Wojciech Kozicki
27.11.2020  14:49
Kaczyński zarabia i śmieje się biednym Polakom w twarz
Kaczyński zarabia i śmieje się biednym Polakom w twarz Fot: Piotr Molecki/East News

Nie samą polityką człowiek żyje, pieniądze też się liczą. A na ich brak na pewno nie może narzekać Jarosław Kaczyński. Ile zarabia prezes PiS i jaki ma majątek? Jego finansowe tajemnice zostały ujawnione.

Media przypominają, że w tym miesiącu mija 5 lat, odkąd Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w Polsce. Bycie na szczycie i rządzenie krajem oznacza też wielkie pieniądze, a Jarosław Kaczyński żyje jak król.  Jak ujawnia „Super Express”, na koniec 2015 roku mógł się pochwalić, że miał 12 tys. złotych oszczędności. Był także współwłaścicielem 1/3 domu o wartości ok. 1,5 miliona złotych. Nie posiadał żadnego mienia ruchomego, jak samochody czy luksusowe meble, a na głowie miał trzy zobowiązania finansowe o łącznej wartości ok. 245 tys. złotych.

Majątek i pieniądze Kaczyńskiego

Wiele się od tamtej pory u Kaczyńskiego w finansach się zmieniło. Zaczął m.in. zgodnie z ostatnim oświadczeniem majątkowym Jarosława Kaczyńskiego, jako poseł zarobił na uposażeniu i diecie ponad 590 tysięcy złotych. W tym samym czasie prezes PiS dostał też emeryturę o łącznej wartości niemal 280 tysięcy złotych! Do tego dochodzi też wynagrodzenie za pracę jako wicepremier. Media podają, że prezes PiS wciąż nie może wyjść na prostą i ma ponad 100 tysięcy złotych zobowiązań finansowych.

Oznacza to więc, że do teraz, przez kolejne 11 miesięcy (oświadczenie majątkowe prezesa PiS opisuje stan na koniec 2019 roku) Kaczyński wzbogacił się o kolejne setki tysięcy złotych – pisze SE.pl.

Przynajmniej nie można mu zarzucić, że przepisał majątek na żonę, by coś ukryć…

logo Tu się dzieje