18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chora pensja ministra zdrowia

Ile zarabia Niedzielski? Dostał mega podwyżkę

16.09.2021  09:41
Zarobki Adama Niedzielskiego ujawnione. Czy minister zdrowia powinien aż tyle zarabiać?
Zarobki Adama Niedzielskiego ujawnione. Czy minister zdrowia powinien aż tyle zarabiać? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Protest lekarzy, pielęgniarek i ratowników trwa już kilka dni. Domagają się niewielkiego podniesienia wynagrodzeń, a rząd PiS traktuje ich jak pazernych łupieżców. Tymczasem wyszło na jaw, ile pieniędzy zarabia Adam Niedzielski. Ministrze zdrowia, to jest CHORE!

Protest lekarzy, pielęgniarek i ratowników nadal trwa, a środowiska medyczne są lekceważone i poniżane przez polski rząd. Podczas gdy politycy opływają w luksusy, sami podnoszą sobie pensje i roztrwaniają miliardy na PIERDOŁY, to jakimś cudem nie może znaleźć się niewielka kwota w budżecie na podwyżki dla pracowników medycznych. Tymczasem wyszło na jaw, ile zarabia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zarobi Adama Niedzielskiego. Dostał podwyżkę od Dudy

Gdy większość pielęgniarek w Polsce ledwo wiąże koniec z końcem, niedawno ujawniono, że sekretarz stanu odpowiedzialny m. in. za dialog z protestującymi, zarabia 16 tys. złotych. Co więcej, Money.pl podaje informacje o zarobkach Adama Niedzielskiego. Okazuje się, że szef resortu od sierpnia, gdy politycy sami przyznali sobie podwyżki, pobiera wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 14 029,10 zł brutto. Do tego doliczane są dodatki stażowy i funkcyjny, łącznie 3 757,80. W sumie daje to kwotę 17 786,90 zł brutto miesięcznie. 

Przed prezydenckim rozporządzeniem Adam Niedzielski otrzymywał podstawę w wysokości 10 020,80 zł i dodatki w wysokości 2 684,20 zł. Łącznie Niedzielski za pracę w rządzie pobierał do 31 lipca 12 705 zł brutto miesięcznie. Podpis Andrzeja Dudy dorzucił z miesiąca na miesiąc do pensji Adama Niedzielskiego 5 081,9 zł brutto – pisze Money.pl

"Super Express" przypomina, że Niedzielski był wcześniej szefem Narodowego Funduszu Zdrowia. W rozmowie z Robertem Mazurkiem przyznał, że dla niego „zmiana pracy nie była korzystna finansowo”. A czy zmiana ministra zdrowia była korzystna dla Polaków?

Czytaj także