18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

CHORE PIENIĄDZE!

Ile zarabia Niedzielski? "Tracę w poczuciu misji"

Wojciech Kozicki
16.12.2021  15:55
Ujawnili zarobki ministra zdrowia. Niedzielski mówi, że jest stratny
Ujawnili zarobki ministra zdrowia. Niedzielski mówi, że jest stratny Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Monika Wielichowska (PO) na Komisji Zdrowia stwierdziła, że „minister zdrowia jest nieprzydatny w Polsce jak paszport covidowy”. A jednak coś musi robić i po coś jest, skoro co miesiąc dostaje ogromne pieniądze za wykonywanie swoich  obowiązków. Ile zarabia Adam Niedzielski?

Chcemy wierzyć, że Adam Niedzielski jest kluczowy dla zdrowia Polaków i działania polskiego systemu ochrony zdrowia. Pragniemy, by był niezbędny dla Polski i istotny dla służby zdrowia! CHCEMY TEGO! Gdyby było inaczej, to okazałoby się, że miesięcznie dostaje potężne pieniądze za nic i marnują się środki finansowe wypracowane przez Polaków. Pękłoby nam serce, gdyby tak rzeczywiście było. Warto wiedzieć, że Adam Niedzielski pensję ma imponującą, a do tego dostał od Andrzeja Dudy podwyżkę.

Zarobki Niedzielskiego. Chora pensja ministra zdrowia

Sam Niedzielski przyznał, że stracił finansowo na transferze z NFZ do Rady Ministrów. Nieco ten żal osłodziło mu rozporządzenie Andrzeja Dudy, dzięki któremu dostał podwyżkę. Jak podaje Money.pl, minister zdrowia od 1 sierpnia pobiera wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 14 029,10 zł brutto (mnożnik 7,84). Na tym jednak nie koniec…

Adam Niedzielski od 1 sierpnia pobiera wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 14 029,10 zł brutto (mnożnik 7,84). Do tego trzeba doliczyć dodatek stażowy i funkcyjny, czyli łącznie 3 757,80 zł brutto (mnożnik: 2,1). Daje to łącznie kwotę 17 786,90 zł brutto miesięcznie – podaje Money.pl.

Zanim Andrzej Duda zaczął w wakacje hojnie rozdawać podwyżki politykom, Niedzielski miał zarabiać podstawę w wysokości 10 020,80 zł i dodatki w wysokości 2 684,20 zł. Tym samym za pracę w rządzie pobierał do 31 lipca 12 705 zł brutto miesięcznie. Jak łatwo policzyć, gdy kryzys i inflacja szaleją, a Polacy biedują, minister zdrowia dostał podwyżkę w wysokości  5 081,9 zł brutto.

Tak, straciłem finansowo, ale robię to w oczywisty sposób w poczuciu misji – powiedziała w RMF FM Niedzielski, gdy został ministrem zdrowia.

logo Tu się dzieje