18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec Porozumienia

GOWIN WYLECIAŁ Z RZĄDU! To koniec Zjednoczonej Prawicy?!!

10.08.2021  19:16
Jarosław Gowin poza rządem
Jarosław Gowin poza rządem Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki podpisał się pod dymisją wicepremiera oraz ministra rozwoju Jarosława Gowina. Informację o pozbyciu się przez PiS lidera Porozumienia przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Zjednoczona Prawica właśnie się rozsypuje?

We wtorek Piotr Müller poinformował o wyrzuceniu z rządu wicepremiera Jarosława Gowina. Negocjacje Porozumienia z PiS zakończyły się niepowodzeniem.

Pan premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dziś do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Decyzja o dymisji wynika ze słabych działań dotyczące ważnych i kluczowych ustaw dotyczących obniżenia podatków - przekazał rzecznik rządu.

Jak przekazał onet.pl, wicepremier jeszcze kilka minut przed konferencją prasową, nie wiedział o decyzji premiera.

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu

Piotr Müller podkreślił, że do degradacji przyczyniła się także krytyka działań polskiego rządu oraz programu Polski Ład. Dodał również, że PiS z chęcią podejmie współpracę z pozostałymi członkami Porozumienia.

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych posłów Porozumienia, którzy rzeczywiście chcą realizować te postulaty, które wspólnie podpisaliśmy w maju tego roku - dodał Müller.

Kończąc, rzecznik rządu przyznał, że Zjednoczona Prawica nie straciła większości, a w ramach "pozostałej części polskiego parlamentu znajdą się osoby, które będą popierały te korzystne reformy". Paweł Kukiz uratuje Kaczyńskiego?