18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jarosław miłosierny

JAROSŁAW KACZYŃSKI JAK JEZUS. Powstał mural "czczący" prezesa

Emilia Waszczuk
09.07.2021  11:25
Jarosław Kaczyński czczony czy wykpiony? Powstał mural z prezesem
Jarosław Kaczyński czczony czy wykpiony? Powstał mural z prezesem Fot: Piotr Molecki/East News, Mgr Mors/Facebook

Jarosław Kaczyński wodzem Polski, ba - ma już nawet przymioty boskie. W Nowym Sączu pojawił się mural z licem prezesa PiS. Malunek wywołał skrajne emocje.

Portret Jarosława Kaczyńskiego pojawił się pod mostem kolejowym przy ulicy Węgierskiej, na ścianie, na której co jakiś czas miejscowy artysta Mgr Mors umieszcza malunki z ważnymi postaciami. Był tam już portret Tadeusza Rydzyka, Sylvestra Stallone'a, Cyber Mariana czy Roberta Lewandowskiego. Teraz pojawił się prezes.

Jarosław Kaczyński uśmiecha się delikatnie ze ściany, w rękach trzyma bukiet czerwonych róż. To, co chyba najbardziej kontrowersyjne, to cytat z biblii, którym artysta opatrzył malunek.

Miłujcie się tak, jak ja Was umiłowałem

- widnieje tuż obok Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński na muralu. Czczą go, czy wyśmiewają?

Jedni się oburzają, inni twierdzą, że tekst jest trafiony i zauważają, że mural to jeden z obrazów z serii "Serial na Węgierskiej", w której pojawiają się malunki satyryczne. Zestawienie Jarosława Kaczyńskiego z biblijnym cytatem ma być uderzeniem w jego brak miłosierdzia i propagowanie nienawiści oraz dzielenie ludzi, a nie dobre serce polityka.

Przekaz świetny. Ale czy ci, którzy oglądają tylko tzw. media publiczne, zrozumieją sarkazm tego malunku? Bardzo wątpię. Może będą tam składać kwiaty w podzięce Naczelnikowi? Kto wie...

- czytamy w jednym z licznych komentarzy.

Co na to sam autor? Chciał prezesa wyśmiać, pokazać hipokryzję, czy raczej oddać mu cześć?

Na razie nie chcę wypowiadać się na temat tego muralu. Nie chcę nic sugerować. Wypowiedziałem się na ścianie

- oznajmił dziennikarzom Dziennika Polskiego.