18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

prezes oskarża

JAROSŁAW KACZYŃSKI JEST GEJEM? Będzie się tłumaczył w sądzie

22.07.2021  09:24
Jarosław Kaczyński jest gejem? Sprawę rozstrzygnie sąd
Jarosław Kaczyński jest gejem? Sprawę rozstrzygnie sąd Fot: Jan BIELECKI/East News

Sąd Okręgowy w Warszawie sprawdzi, czy Jarosław Kaczyński jest gejem. Szef Prawa i Sprawiedliwości chce dowieść w sądzie, że nie, a nazwanie go homoseksualistą uznał za pomówienie.

Jan Piński to znany w branży dziennikarz, który w swej karierze zaliczył kilka bardzo ważnych i dużych redakcji, pracował nawet w TVP - był szefem "Wiadomości" i dyrektorem Agencji Informacji Telewizji Polskiej. Od pewnego czasu pozostaje redaktorem naczelnym niezależnego serwisu Wieści24.pl i aktywnie komentuje rzeczywistość.

Niedawno Piński opublikował w kanale YouTube film, w którym dowodzi, że Jarosław Kaczyński jest homoseksualistą i twierdzi, że ma na to dowody i świadków. O tym, że prezes PiS jest gejem, pisał też na swoim Twitterze.

Mam przyjaciela geja, który opowiedział mi, jak wyglądało życie tej społeczności przed 1989. Otóż spotykali się na dworcu centralnym i jednym uczestników tych spotkań był obecny szef PiS Jarosław Kaczyński. Doskonale znany temu środowisku

- czytamy w jednym z wpisów Pińskiego.

Jarosław Kaczyński jest gejem? Sprawa w sądzie

Publiczne opowiadanie o orientacji seksualnej nie spodobało się głównemu zainteresowanemu. Jarosław Kaczyński postanowił pójść z tym do sądu i oskarżył Pińskiego o pomówienie. O sprawie dziennikarz poinformował na swoim Twitterze.

Jarek mnie pozwał za pisanie, że jest gejem. Hm...to będzie ciekawy proces

- napisał dziennikarz śledczy, zamieszczając zdjęcie powiadomienia z sądu.

Kaczyński udowodni, że nie jest gejem?

Jakie będzie rozwiązanie sprawy? Kaczyński pozywa, a Piński przekonuje, że ma dowody i nie cofnie się w swoich słowach. Chce walczyć i udowodnić, że miał rację.

Nie zamierzam wycofywać się z niczego co opublikowałem i napisałem. Zapraszam prezesa PiS do sądu, mam nadzieję, że pozew będzie obejmował też to, co powiedziałem w filmie, aby było oszczędniej - mówi dziennikarz.

Jarosław Kaczyński i jego prawnicy żądają od dziennikarza natychmiastowego usunięcia wpisów na Twitterze, sugerujących, iż polityk jest homoseksualistą, oraz opublikowania przeprosin w tymże medium. Ponadto prezes PiS chce wpłaty przez Pińskiego kwoty 10 000 złotych na rzecz hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. Piński poleceń tych wykonać nie zamierza, a to oznacza, że panowie spotkają się w sądzie.

Czytaj także