18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie bronił Polski zaciekle

KACZYŃSKI OGŁASZA WOJNĘ... z Unią Europejską i Białorusią

Emilia Waszczuk
17.10.2021  13:02
Jarosław Kaczyński ogłasza: Polska będzie się bronić przed Unią Europejską i Białorusią
Jarosław Kaczyński ogłasza: Polska będzie się bronić przed Unią Europejską i Białorusią Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński ogłasza dwie wojny - jedną z Białorusią, drugą z Unią Europejską. Nie ma jednak powodów do obaw - prezes PiS twierdzi, że przed każdym z tych wrogów nas obroni.

Prezes PiS i wicepremier do spraw bezpieczeństwa udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci". Wiadomo powszechnie, że Jarosław Kaczyński rozmawia wyłącznie z mediami, w których nikt nie zada mu niewygodnych pytań. Tak było i tym razem, straszył więc wielką wojną z Białorusią i... Unią Europejską, i zapowiedział, że żadnym wrogim siłom Polska się nie podda. - Rząd przewiduje różne możliwości, zabezpieczając się na wszelkie dostępne nam sposoby - zapewnił. - Dlatego już wkrótce przedstawimy plan bardzo poważnego wzmocnienia polskich sił zbrojnych - dodał. 

Zdaje się, że szef Prawa i Sprawiedliwości ma małe rozdwojenie jaźni. Z jednej strony ciągle doprowadza do wielkich konfliktów ze Wspólnotą, z drugiej zapewnia, że chce w niej pozostać, a nawet broni jej granic. Jak się w jego działaniach połapać?

Kaczyński o "wojnie" z Unią Europejską"

Jarosław Kaczyński brnie w konflikty. Nic sobie nie robi z kolejnych wyroków Trybunału Stanu Unii Europejskiej i zamierza dalej łamać unijne prawo. Twierdzi bowiem, że Polsce i Polakom, a już zwłaszcza politykom jego partii, nikt nie ma prawa mówić, jak należy żyć i postępować.

Walczymy twardo, w sprawach podstawowych dla państwa i Polaków nie ustąpimy. Choć oczywiście wiemy, że polityka polega m.in. na umiejętności wychodzenia z sytuacji niełatwych, a droga do tego nie zawsze bywa prosta. Ci, którzy próbują nam zarzucać w tym kontekście jakieś lawirowanie, całkowicie się mylą. Nasze cele są niezmienne, różne dobieramy jednak metody. Bronimy polskiej suwerenności, bronimy też polskich praw w Unii Europejskiej, bo one są teraz bezczelnie, bezprawnie i w niezgodzie z traktatami podważane

- oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk podkreślił przy tym, że Polska i PiS "żadnym szantażom nie ulegnie". I cóż, że szantażem jest tu próba wywarcia na Polsce presji, by w końcu przestała łamać prawo?

Kaczyński o wojnie z Białorusią

Jako wicepremier do spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński nie mógł nie odnieść się do ciężkiej sytuacji na granicy Polski i Białorusi. W lasach na Podlasiu koczują uchodźcy, część z nich choruje z wychłodzenia, pojawiły się już pierwsze zgony. Co gorsza, w ostatnich dniach na jaw wyszło, że straż graniczna wcale nie udziela pomocy dzieciom i każe im trwać na chłodzie i mrozie. Zdaje się jednak, że niektórzy w uchodźcach nie widzą ludzi i ważny jest dla nich jedynie spór polityczny z Białorusią. Aleksandr Łukaszenka pogrywa brzydko i tylko to się dla PiS dziś liczy.

Będziemy bronić polskiej granicy, temu służy budowa bariery zabezpieczającej. Nikt przy zdrowych zmysłach nie może nie dostrzec, że to jest w istocie rodzaj agresji, wojny hybrydowej, że mamy prawo się bronić

- powiedział Kaczyński, ale o wypychaniu uchodźców, w tym dzieci, poza polską granicę nie wspomniał.

Zaznaczył, że przecież Polska nie broni jedynie swojej granicy, ale też granicy Unii Europejskiej. A jeśli twardych działań zaprzestanie, wtedy dopiero czeka nas tragedia.

Jedynym skutkiem będzie zaostrzenie kryzysu, zwiezienie na naszą granicę kolejnych tysięcy migrantów

- oznajmił prezes PiS.

Siły, które mają jakieś zakusy wobec Polski, muszą wiedzieć, że z nami łatwo nie będzie, że traktujemy naszą granicę, naszą państwowość i naszą wolność bardzo, bardzo poważnie - straszy polityk.