18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PANIKA W OBOZIE WŁADZY

KACZYŃSKI JEST PRZERAŻONY TUSKIEM. Zwołał pilną naradę PiS

Emilia Waszczuk
21.07.2021  11:44
Jarosław Kaczyński jest przerażony powrotem Donalda Tuska. Zwołał pilne zebranie PiS w tej sprawie
Jarosław Kaczyński jest przerażony powrotem Donalda Tuska. Zwołał pilne zebranie PiS w tej sprawie Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński panicznie boi się powrotu Donalda Tuska. Prezes PiS jest przerażony wizją utraty władzy, zwołał więc pilne posiedzenie partii, którego celem ma być zniszczenie byłego premiera.

Jarosław Kaczyński znów zaczął się bać. W życiu politykowi z Żoliborza na niczym nie zależy tak bardzo, jak na utrzymaniu pełni władzy w Polsce. Szef PiS od kilku lat pieczołowicie realizuje swój plan, do czego zaangażował państwowe media, policję i wymiar sprawiedliwości. W jeden dzień wszystko to jednak zawisło na włosku.

Do krajowej polityki powrócił były premier Donald Tusk. Polityk na nowo objął funkcję szefa Platformy Obywatelskiej i od razu namieszał w sondażach. Notowania Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej zaczęły gwałtownie rosnąć, co całkowicie wybiło prezesa PiS z równowagi.

Kaczyński przerażony Tuskiem

W ostatnim czasie Donald Tusk jeździ po kraju i zapowiada wielką walkę z Jarosławem Kaczyńskim oraz obalenie (nie)rządów PiS. Prezesowi partii rządzącej rzucił nawet rękawicę - chce stanąć z nim do debaty. Politycy Prawa i Sprawiedliwości już zapowiedzieli, że nie ma na to szans, pytanie tylko: czemu?

Jak udało się ustalić, Jarosław Kaczyński zwyczajnie się boi. Co więcej, problemu nie zamierza w żaden sposób rozwiązywać - planuje uparcie ignorować Donalda Tuska i udawać, że go nie ma. W tym czasie w TVP będzie trwała kampania oczerniająca i dyskredytująca byłego premiera - zresztą trwa nieprzerwanie od dnia, w którym Tusk ogłosił swój powrót.

Nie tyle milczeć, ile ignorować. Zachować dystans. Nie dać się podpuścić i sprowokować

- mówi o planie prezesa PiS jeden z polityków partii. W rozmowie z WP.pl działacz Prawa i Sprawiedliwości zdradził, że prezes mierzy się dziś z bardzo trudnym zadaniem i powrót Donalda Tuska przeżywa niezbyt lekko.

To będzie trudne, bo Tusk od razu wytoczył przeciwko Kaczyńskiemu ciężkie działa, próbując zagrać na najwrażliwszych strunach emocji prezesa. Próbował politycznie wykorzystać śp. Lecha Kaczyńskiego, teraz wraca do debaty, w której Jarosław - uczciwie trzeba powiedzieć - przegrał. To jest typowy Tusk, cyniczny prowokator, nienawidzący Kaczyńskiego. I co ma zrobić prezes? Na razie zachowuje stalowe nerwy

- mówi polityk z obozu PiS.

Kaczyński przerażony, Zwołał pilną naradę PiS

Wydało się przy okazji, jaki jest plan PiS na zniszczenie Donalda Tuska. Wszyscy politycy PiS - poza prezesem - mają robić mu czarny PR, TVP ma non stop wałkować, jak złym jest człowiekiem i jak wielkie stanowi zagrożenie dla Polski.

Zrobimy z Tuska wrzeszczącego staruszka. To frustrat, który nie ma nic do powiedzenia. Polityczny emeryt, który się wypalił. I leń, któremu znudziła się robota w Brukseli

- mówi WP jeden z polityków PiS.

Strach jest wielki - tak bardzo, że mimo niedawnego konwentu i posiedzenia PiS, Jarosław Kaczyński zwołał kolejne spotkanie wyjazdowe. Na nim naradzać ma się z działaczami partii w sprawie walki z Donaldem Tuskiem i wymyślać sposoby na zniszczenie go. Z drugiej strony Kaczyński ma mobilizować swych podwładnych do jeszcze aktywniejszego promowania Polskiego Ładu, którym ma nadzieję przekupić Polaków.

Spodziewamy się, że w tym roku żadnych dłuższych wakacji nie będzie. Trzeba zapieprzać

- mówi w rozmowie z WP polityk z obozu władzy.