18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

doniósł kolega

"JE*AĆ DUDĘ" ZAKAZANE! Sąd skazał uczniów za okrzyki

Emilia Waszczuk
30.06.2021  11:25
Nie można krzyczeć "je*ać Dudę". Sąd zdecydował
Nie można krzyczeć "je*ać Dudę". Sąd zdecydował Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał szokujący wyrok - okrzyki "Je*ać Dudę" to ZNIEWAŻENIE prezydenta i należy się za nie sroga kara. Trzech młodych mężczyzn właśnie zostało skazanych!

Czerwiec 2020 - trwa kampania prezydencka Andrzeja Dudy, w siłę rośnie ruch ośmiu gwiazdek, znany szerszej publiczności jako "je*ać PiS". Hasło przyjęło się w Polsce, zaczęło też być przekształcane zależnie od okazji. Tym razem jego pierwszy człon zestawiono z nazwiskiem głowy państwa.

W Sulmierzycach w powiecie krotoszyńskim, w województwie wielkopolskim zorganizowano imprezę z okazji rozpoczęcia wakacji. Zebrało się na niej około 50 osób, w tym trzech młodych mężczyzn, którzy przy okazji postanowili wyrazić swój brak poparcia dla reelekcji Andrzeja Dudy. Z pobliskiego płotu zdjęli jego baner wyborczy. I się zaczęło.

Uczniowie skazani za okrzyki "je*ać Dudę"

Mikołaj, Makary i Wojciech na oczach zgromadzonych pocięli baner i krzyczeli "Je*ać Dudę". Jeden z chłopaków wyjął zapalniczkę i zachęcał zgromadzonych do spalenia. Całe zajście ktoś nagrał, film trafił do radnej PiS z powiatu krotoszyńskiego - prywatnie matki jednego z uczestników imprezy. Kobieta oczywiście poczuła się urażona i zawiadomiła prokuraturę.

19-letni Makary, 20-letni Mikołaj i 19-letni Wojciech trafili przed sąd. Prokuratura żądała dla nich kary ograniczenia wolności w postaci sześciu miesięcy prac społecznych i grzywny po 500 złotych na rzecz Andrzeja Dudy. Obrońcy młodzieńców wnioskowali o ich uniewinnienie. Sąd zdecydował, że kara się należy, jednak nie tak drastyczna, jak oczekiwali skarżący.

Trzej młodzi mężczyźni zostali skazani na dwa miesiące prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Jako podstawę do wymierzenia kary sąd uznał "znieważenie prezydenta".

logo Tu się dzieje