18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

KOLEJNE RESTRYKCJE

JESZCZE WIĘCEJ OBOSTRZEŃ! Ogłoszą LOCKDOWN?

Emilia Waszczuk
09.10.2020  09:42
Kolejne obostrzenia w Polsce! Będzie lockdown?
Kolejne obostrzenia w Polsce! Będzie lockdown? Fot: THIERRY MONASSE/REPORTER

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że w sobotę ogłoszone mogą zostać kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Co jeszcze wymyślą rządzący?

Cała Polska żółtą strefą, 38 powiatów w strefie czerwonej. Od soboty na terenie kraju ponownie obowiązuje nakaz noszenia maseczek także w przestrzeniach otwartych. Wchodzą też nowe ograniczenia, w tym zmniejszenie liczby gości na imprezach okolicznościowych, zakaz tańczenia w klubach, barach czy restauracjach i ograniczenie pracy gastronomii (lokale otwarte tylko do godziny 22).

Choć zmiany ogłoszono w czwartek 8 października, już w sobotę możemy spodziewać się kolejnych. W piątek w radiowej Jedynce rzecznik rządu Piotr Müller przyznał, że rząd pracuje nad nowymi rozwiązaniami.

Nowe ograniczenia. Będzie mały lockdown?

W czwartek Premier Mateusz Morawiecki tajemniczo zapowiedział, że chce wprowadzenia obostrzeń z wiosny, jednak planuje uniknąć całkowitego zamrożenia gospodarki. CAŁKOWITEGO, a to oznacza, że mały lockdown ciągle jest możliwy i brany pod uwagę.

W piątek przyznał to rzecznik rządu Piotr Müller, zdradzając, że rząd pracuje nad zmianami, które znacznie ograniczyłyby transmisję koronawirusa SARS-COV-2.

Rozważamy różnego rodzaju obostrzenia w różnych obszarach, tu nie chodzi tylko o szkoły, ale w taki sposób, aby jednocześnie nie uderzało to mocno w gospodarkę, jak w marcu czy kwietniu - przyznał.

Czego możemy się spodziewać? Możliwe jest między innymi wprowadzenie dodatkowych limitów osób w różnych miejscach, np. sklepach. Rząd pracuje też nad rozwiązaniem dla szkół. Jak bowiem alarmują epidemiolodzy, to właśnie dzieci mogą być głównymi roznosicielami wirusa.

Przeczytaj więcej
Komentarze