18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jawna kpina

Skandal w PiS i TVP! Dali Kurskiemu nadzwyczajne przywileje

Emilia Waszczuk
05.11.2020  12:05
Jacek Kurski dostał rządową ochronę
Jacek Kurski dostał rządową ochronę Fot: VIPHOTO/East News

Jacek Kurski znów z przywilejami od PiS. Prezes TVP dostanie prywatną (rządową) ochronę. Zapłacą oczywiście podatnicy.

Kolejny szokujący krok Prawa i Sprawiedliwości. Wiadomo już, że członkowie partii mogą liczyć na szczególne względy, a i ich przyjaciele oraz znajomi nie mogą narzekać na swój los. Jarosława Kaczyńskiego na przykład strzeże policja (i to momentami w liczbie kilkudziesięciu radiowozów!), a siostry, bracia i przyjaciele posłów dostają intratne stanowiska w spółkach skarbu państwa.

Na szczególne traktowanie od kilku lat liczyć może też Telewizja Polska, która przez rząd PiS finansowana jest milionami (wręcz miliardami) złotych. Nic w sumie dziwnego, skoro już dawno stała się tubą propagandową partii. Teraz jednak PiS poszedł o krok dalej i dał specjalne przywileje prezesowi TVPis... TVP, Jackowi Kurskiemu.

Jacek Kurski dostał ochronę SOP

Jak udało się ustalić dziennikarzom TVN24, minister Mariusz Kamiński zdecydował, by nadać Jackowi Kurskiemu ochronę SOP. Służba Ochrony Państwa stworzona jest po to, by chronić najwyższych polskich polityków, czasem funkcjonariuszom zdarza się też pilnować bezpieczeństwa ich rodzin, polityków zagranicznych czy sędziów. Jednak Jacek Kurski to totalna nowość.

Oprócz polityków zdarzało nam się chronić przykładowo sędziów. To jest jednak sytuacja bez precedensu. Nigdy się nie zdarzyło, by szef państwowej spółki miał ochronę Biura Ochrony Rządu czy SOP

- mówi w rozmowie z TVN24 były funkcjonariusz.

Jacek Kurski ma być chroniony na podstawie art. 3 ustawy o SOP. Zapis ten daje ochronę m.in. premierowi, wicepremierom, marszałkom czy prezydentowi. Okazuje się, że szef TVP jest im równy. Takie kwiatki możliwe są tylko w Polsce?

Czytaj także
Przeczytaj więcej