18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ciepła posadka

WYSOKI STOŁEK DLA KURSKIEGO! PiS zrobi z niego ministra!

19.09.2022  15:32
jacek Kusrki zostanie ministrem! Rząd powoła dla niego nowy resort
jacek Kusrki zostanie ministrem! Rząd powoła dla niego nowy resort Fot: VIPHOTO/East News

PiS znalazło pracę dla Jacka Kurskiego. Były prezes TVP dostanie stołek w rządzie. Mateusz Morawiecki i spółka powołają dla niego nowy resort - donosi Radio ZET.

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski, zdymisjonowany ex prezes TVP Jacek Kurski już niedługo dostanie ciepłą posadkę od PiS. Partia matka, z którą łączą go płomienne stosunki, nie zostawi ukochanego synka na lodzie. Szykuje mu wysokie stanowisko.

Jacek Kurski został niespodziewanie pozbawiony funkcji prezesa Telewizji Polskiej na początku września. Później spekulowano, że może otrzymać tekę ministra kultury lub zostać powołany do prowadzenia kampanii wyborczej PiS w wyborach parlamentarnych. Okazuje się, że gdybania te były błędne.

PiS stworzy nowy resort. Jacek Kurski zostanie ministrem

Fakt, Jacek Kurski najpewniej zajmie się kampanią prezydencką, ale - jak mówi Mariusz Gierszewski z Radia ZET, nieoficjalnie. Kierował nią będzie z tylnego fotela.

Oficjalnie PiS ma dla niego zupełnie inne zadanie. By wynagrodzić lata służby i propagandy w TVP, otworzą dla niego nowy (stary, ale skasowany) resort. Jacek Kurski miałby zostać ministrem cyfryzacji!

Nie ministrem kultury ale ministrem cyfryzacji może zostać były szef TVP Jacek Kurski. Oznaczałoby to, że w trakcie jesiennej rekonstrukcji rządu wróci resort, który został zlikwidowany w 2020

- donosi reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski.

Dziennikarz twierdzi także, że plotki o dymisji obecnego ministra kultury Piotra Glińskiego można włożyć między bajki - polityk ani myśli żegnać się z rządem.

Rekonstrukcja rządu jesienią

Już wcześniej donosiliśmy, że wielkimi krokami nadchodzą wielkie zmiany w rządzie. Szykuje się dymisja kilku ministrów, w tym szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego. Poza nim stanowisko miałby stracić też między innymi minister kultury Piotr Gliński, jeśli jednak doniesienia Radia ZET się potwierdzą, do odwołania go nie dojdzie.

W połowie miesiąca Radio ZET donosiło z kolei, że PiS pozbyć się chce z rządu także... Mateusza Morawieckiego. Jego dymisja miałaby nastąpić jednak dopiero po wyborach parlamentarnych w 2023 roku.

logo Tu się dzieje