18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kosi kasę jak kombajn zboże

Jacek Kurski to znowu prezes TVP. Wiemy ile zarabia!

Wojciech Kozicki
07.08.2020  17:24
Jacek Kurski jako prezes TVP będzie miał ogromne zarobki
Jacek Kurski jako prezes TVP będzie miał ogromne zarobki Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Jacek Kurski to znowu prezes zarządu Telewizji Polskiej. Rada Mediów Narodowych w piątek zdecydowała, że bez konkursu wróci na stanowisko. Jego zarobki są szokujące – przeciętnego Polaka nie stać nawet żeby pomarzyć o takim wynagrodzeniu!

Jacek Kurski jest niezatapialny! Niedawno wyleciał z fotela prezesa TVP, ale właśnie wrócił jak bumerang, by dokończyć czteroletnią kadencję. Rada Mediów Narodowych, głosami przedstawicieli PiS, wybrała go na prezesa zarządu Telewizji Polskiej. Zagłosowano również przeciw konkursowi na to stanowisko. Zdecydowano także o powołaniu Agnieszki Glapiak do rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej.

Jacek Kurski to znowu prezes TVP

Za kandydaturą Jacka Kurskiego zagłosowało troje członków Rady Mediów Narodowych, dwóch było przeciw. Informacje potwierdził Sekretariat Rady Mediów Narodowych – podaje Polsat News.

Kurski chociaż niedawno wyleciał ze stanowiska, to jak zwykle spadł na cztery łapy. W maju Kurski został powołany do Zarządu TVP, gdzie miał nadzorować Telewizyjną Agencję Informacyjną oraz TVP Sport. Wcześniej był doradcą  Zarządu TVP.

Jacek Kurski i zarobki w TVP

Ile będzie zarabiał teraz Jacek Kurski? Business Insider podaje, że Kurski do tej pory był jednym z lepiej opłacanych szefów TVP, ponieważ od 2016 roku zarabiał ponad 300 tys. złotych rocznie. Później jego zarobki wzrosły i już w 2018 roku zarobił ok. 414 tys. zł brutto.

Łącznie więc, w ciągu trzech lat urzędowania, Jacek Kurski zainkasował w TVP około milion złotych brutto. Jeśli w 2019 r. jego pensja utrzymałaby się na poziomie z 2018 r., to dałoby to kwotę ok. 1,4 mln zł brutto w trakcie całej jego kadencji (został powołany na stanowisko w styczniu 2016 r.) – pisze Business Insider.

Czy tam razem, jako rekompensata za banicję, jego pensja prezesa znowu wzrośnie?

 

Czytaj także