18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przeciąga strunę?

Kurski wraca do TVP. Wiemy co będzie robił

Wojciech Kozicki
02.06.2020  14:49
Kurski wraca do TVP - poszło mu śpiewająco
Kurski wraca do TVP - poszło mu śpiewająco Fot: Mariusz Gaczynski/East News

Jacek Kurski jest jak bumerang. Prezes TVP wyleciał tak jak zażyczył sobie prezydent Andrzej Duda, ale szybko wrócił. Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że zagorzały fan Zenka Martyniuka zasiądzie w zarządzie TVP. Wiemy co dokładnie będzie robił.

Jacek Kurski miał zniknąć z TVP, gdy Andrzej Duda podpisał ustawę o dofinansowaniu kwotą blisko 2 miliardów zł mediów publicznych. Są jednak na tym świecie ludzie niezatapialni. Rada Mediów Narodowych się uparła i za drugim razem udało się powołać Jacka Kurskiego do zarządu TVP. Jak donosi „Fakt”, będzie on nadzorował Telewizyjną Agencję Informacyjną oraz TVP Sport.

Politycy PiS bronią Kurskiego

Media podają, że Rada Mediów Narodowych przyjęła trzy uchwały, w tym zmieniającą liczbę członków Zarządu TVP z trzech na czterech, specjalnie by wcisnąć tam Kurskiego. Uchwała przeszła dzięki głosom trojga polityków PiS, którymi byli Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Miejsce dla Jacka Kurskiego w praktyce miało pojawić się dopiero po rezygnacji Marzeny Paczuskiej.

Z naszych źródeł wynikało już wcześniej, że zawieszona 10 marca br. członkini zarządu miała być namawiana do rezygnacji ze stanowiska, na co początkowo nie chciała się zgodzić. Takie rozmowy miały odbywać się już tydzień temu w poniedziałek. Ostatecznie zrezygnowała z funkcji w ostatni piątek – podaje portal wirtualnemedia.pl

Aktualnie prezesem telewizji publicznej jest Maciej Łopiński. Na tym stanowisku ma pozostać przynajmniej do czasu wyborów prezydenckich.

Przywracanie go do zarządu, w dodatku -  jak się można domyślać - z intencją powierzenia mu w najbliższej przyszłości ponownie funkcji prezesa zarządu, uważam za nieuzasadnione – ostrzega Juliusz Braun. (wirtualnemedia.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze