18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec snu o TVP

Jacek Kurski żegna się ze stanowiskiem

07.03.2020  11:32
Jacek Kurski żegna się ze stanowiskiem
Jacek Kurski żegna się ze stanowiskiem Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Jacek Kurski żegna się z TVP. Przegłosowano jego odwołanie. Wiadomość trafiła do mediów tuż po tym, jak Andrzej Duda podpisał ustawę o przekazaniu 2 mld zł Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski chwilę wcześniej zdobył się na rycerski gest. Napisał list do Andrzeja Dudy, w którym podkreślał, że "oddaje się w ręce prezydenta". Chodziły bowiem słuchy, że Duda może i podpisałby ustawę o dofinansowaniu TVP, ale chciałby odwołania ze stanowiska Jacka Kurskiego.

Jacek Kurski żegna się z TVP

Ustawę, bez zaskoczeń, Duda podpisał. Podczas nocnego briefingu prasowego, towarzyszył mu Mateusz Morawiecki i przez krótką, króciutką chwile mogłoby się wydawać, że prezydent ustawę zawetuje. Jednakże po długim uzasadnianiu decyzji - poszedł dawną drogą.

Dla Jacka Kurskiego ta noc nie kończy się bajkowo. Owszem, jego ukochane TVP, które (jak zapewniał) liczy się dla niego o wiele bardziej niż stanowisko, otrzymało olbrzymią dotację, ale będzie sobie musiało radzić bez jego czułej ręki. Przegłosowano bowiem odwołanie Kurskiego.

O jego odwołaniu z funkcji prezesa TVP, poinformował szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Głosowanie odbyło się drogą korespondencyjną, aż czworo z pięciorga członków Rady Mediów Narodowych poparło wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego.

Czyżby spełniła się nieoficjalna wola Andrzeja Dudy? 

Czytaj także
Przeczytaj więcej