18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Wracają dawne zmory"

Jacek Sasin nie może spać po nocach. MĘCZĄ GO KOSZMARY O TUSKU

Emilia Waszczuk
06.07.2021  12:13
Wizja władzy Donalda Tuska prześladuje Jacka Sasina jak zmora nocna
Wizja władzy Donalda Tuska prześladuje Jacka Sasina jak zmora nocna Fot: Piotr Molecki/East News, JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Powrót Donalda Tuska spędza sen z powiek politykom PiS. W partii jednak się zagotowało? Jacek Sasin przyznał, że nastąpiła pełna mobilizacja.

Politycy PiS nie mają ostatnio lekko – co chwila pojawiają się nowe informacje o sporach w partii i koalicji Zjednoczonej Prawicy, to ktoś odejdzie, to ktoś odejściem straszy, część odwraca się plecami i knuje z Konfederacją, inni spiskują z Koalicją Obywatelską, a w dodatku wrócił Donald Tusk.

Były premier nic jeszcze nie zrobił, tylko ogłosił, że na powrót szeforwać będzie PO i chce odsunąć PiS od władzy, a w partii rządzącej już się zagotowało. Teraz Jacek Sasin wyznał, że ponowne wkroczenie Tuska na scenę polityczną to najczarniejszy z koszmarów.

Donald Tusk to zmora Jacka Sasina

Jacek Sasin jest jednym z najbardziej skompromitowanych polityków w PiS, w dodatku cieszy się wybitnie wysokim procentem nieufności społeczeństwa. W rządzie pozostaje wyłącznie dzięki swoim kolegom, którzy parlamentarną większością odrzucili wotum nieufności wobec polityka.

Teraz jednak i jemu strach zajrzał prosto w oczy. Choć oficjalnie nikt w PiS powrotu Donalda Tuska się ponoć nie boi, z kolejnych wypowiedzi poszczególnych polityków wynika coś zupełnie innego. Dla Jacka Sasina były premier jest zmorą przeszłości. - Dzisiaj te zmory wracają – powiedział zasmucony.

Strach obleciał polityków PiS?

Jacek Sasin podkreślił, że Donald Tusk tak naprawdę z polityki nigdy nie odszedł, wszak ciągle ją komentował. Zdaniem ministra polityka to działanie dla dobra obywateli, a jedyne, co robi były premier, to niszczy i wywołuje fale nienawiści w Polsce. Jego zdaniem Donald Tusk żywi się agresją i hejtowaniem nieprzychylnych mu grup społecznych…

W państwie demokratycznym nie ma na to zgody i tutaj Donald Tusk musi się od tego zdecydować odciąć, chyba że właśnie jego pomysłem na politykę jest przemoc na polskich ulicach

- powiedział Sasin, który już zapomniał, jak na polecenie PiS policja pałowała uczestników antyrządowych protestów…

Jednocześnie Jacek Sasin wygadał się, że w PiS jednak nastał strach – powrót Donalda Tuska czytają jako wielkie zagrożenie. Dlatego też – jak wyjaśnił - nie ma dzisiaj oczekiwania i nie ma przyzwolenia na spory w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Dzisiaj jest czas na jedność, pracę i rozmowę z Polakami - mówił Jacek Sasin. - Czas na pokazanie, że ta alternatywa, która się dzisiaj zarysowuje w stosunku do rządów PiS, czyli alternatywa powrotu Donalda Tuska do władzy jest czymś, co jest dla Polski i dla Polaków alternatywą bardzo złą - powiedział.

Czytaj także
Przeczytaj więcej