18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cios w samo serce

Jacek Sasin wskazuje winnych pandemii COVID-19. Lekarze są oburzeni

13.10.2020  17:49
Jacek Sasin atakuje lekarzy w czasie pandemii COVID-19
Jacek Sasin atakuje lekarzy w czasie pandemii COVID-19 Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jacek Sasin, który zasłynął potknięciem wartym 70 mln złotych podczas organizowania wyborów korespondencyjnych, wskazuje winnych rozwoju pandemii COVID-19 w Polsce. Swoimi słowami rozwścieczył ogromną grupę ludzi.

Jacek Sasin organizował w tym roku korespondencyjne wybory prezydenckie, które się nie odbyły. Ostatecznie Polska wyrzuciła w błoto 70 milionów złotych i nikt nie poniósł za to żadnych konsekwencji. Niemniej, w polityku ciężko szukać skruchy z tego powodu - pozwala sobie natomiast na ocenę sytuacji epidemicznej w kraju.

Od wieku tygodni COVID-19 pustoszy Polskę, a ostatnie rekordy zachorowań sprawiają, że wszyscy żyjemy w strachu. Sytuacja w marcu, która tak wielu ludzi pogrążyła w odmętach paniki - przy obecnym stanie rzeczy wydaje się dziecinną igraszką. Nic dziwnego, że zaczynamy rozglądać się za winnymi takiego stanu rzeczy.

Jacek Sasin wie, kto jest winny w czasie pandemii

W tym właśnie momencie wkracza Jacek Sasin, który doskonale wie, kto ponosi odpowiedzialność za pandemiczny dramat w Polsce. We wtorkowy poranek na antenie radiowej Jedynki, polityk powiedział, co myśli. Niejedna osoba słuchając audycji mocno się zdziwiła. Organizator niedoszłych wyborów prezydenckich ma bowiem pretensję do... lekarzy!

Tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety, występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego – chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce

– powiedział Jacek Sasin.

Polityk ocenił, że taka sytuacja może wynikać ze strachu przed pandemią, ale dodał jednocześnie, że w środowisku medycznym nie powinien on występować. 

W związku z wypowiedzią Jacka Sasina, lekarze żądają przeprosin. Pierwszy zwrócił się o nie prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Dodatkowo zapytał on Mateusza Morawieckiego, czy jest to oficjalne stanowisko polskiego rządu?

Podważanie zaufania społecznego do osób wykonujących zawód lekarza w okresie pandemii jest krzywdzące i skrajnie nieodpowiedzialne. Pana wypowiedź – szeroko rozpowszechniona w mediach – została bardzo negatywnie przyjęta w środowisku lekarskim

– napisał oburzony prof. Matyja.

Atakowanie medyków w momencie, kiedy to właśnie ich pomoc będzie absolutnie nieoceniona dla całego społeczeństwa - jest faktycznie zachowaniem trudnym do skomentowania. Zgadzacie się z Jackiem Sasinem czy macie zupełnie inne zdanie? Zachęcamy do wzięcia udziału w poniższej ankiecie.

Przeczytaj więcej
Komentarze