18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niestety, tylko ryby głosu nie mają...

Jachira walczy ze świętami. Zamiast nich obchodzi coś szokującego

Wojciech Kozicki
08.12.2019  10:36
Jachira kontra polska świąteczna tradycja - Polacy ją przeklną?
Jachira kontra polska świąteczna tradycja - Polacy ją przeklną? Fot: YouTube

Posłanka Lewicy Klaudia Jachira znowu atakuje i nadal trwa jej krucjata przeciwko religii i polskiej tradycji. Tym razem ma na celowniku święta Bożego Narodzenia i opłatek.

Klaudia Jachira na samą myśl o religii zachowuje się jak diabeł potraktowany święconą wodą. Gdy w Sejmie odbyło się ślubowanie posłów, z dumą nie wypowiedziała słów „Tak mi dopomóż Bóg”. Drwiła też z modlitwy i znaku krzyża. Teraz skrytykowała coroczny tradycyjny opłatek w Sejmie uznając go za nieodpowiednią uroczystość religijną. Powiedziała też co obchodzi zamiast świąt…

Szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka na Twitterze ogłosił, że w Sejmie odbędzie się spotkanie opłatkowe. Niejeden poseł Lewicy i KO dostał wysypki na myśl o religijnej uroczystości. Marcelina Zawisza nie zjawi się na opłatku, bo chce świeckiego państwa, a posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk stwierdziła, że Sejm to nieodpowiednie miejsca na kultywowanie takiej tradycji.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprasza na doroczne spotkanie opłatkowe parlamentarzystów z udziałem kardynała Kazimierza Nycza, arcybiskupa metropolity warszawskiego, które odbędzie się 19 grudnia o godz. 11.00 w holu głównym Sejmu" – napisał Grzegrzółka na Twitterze.

Klaudia Jachira nie siliła się na dyplomację tak jak inni posłowie. Otwarcie powiedziała, że zamiast świąt będzie obchodzić przesilenie zimowe, bo cieszy się z coraz dłużego dnia. Weźmie udział jedynie w świeckim wydarzeniu, na którym ludzie będą sobie życzyć wiosny i cieplejszych dni.