18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy zapłacą, nie mają wyboru

Ile kosztowały wybory, których nie ma?

08.05.2020  13:48
Rząd i Poczta Polska wydali miliony na wybory, których nie ma
Rząd i Poczta Polska wydali miliony na wybory, których nie ma Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Wybory prezydenckie się nie odbędą, głosowanie korespondencyjne zostało anulowane, ale pozostały srogie koszty tej politycznej balangi. Okazuje się, że drukowanie pakietów wyborczych i przygotowanie wyborów korespondencyjnych pochłonęło miliony złotych. Politycy hulają, a zapłacą oczywiście Polacy.

Rząd PiS hojnie wydaje pieniądze podatników. Reporterzy RMF ustalili jakie były koszty przygotowania wyborów korespondencyjnych i wydrukowania kart wyborczych. Polaków kosztowało to co najmniej 5 milionów złotych, ale to nie koniec niespodzianek. Jak szaleć to szaleć, cudze pieniądze nie grają roli...

Poczta Polska i pieniądze na wybory korespondencyjne

Reporterzy podają również, że Poczta Polska musiała sypnąć groszem, by przygotować się do wyborów, których nie ma. Działania związane z wyborami korespondencyjnymi kosztowały operatora pocztowego nawet 10 milionów złotych!

Chodzi głównie o koszty zamówienia kopert, konfekcjonowania, czyli pakowania pakietów wyborczych, transportu i magazynowania. To koszty tylko szacowane - tyle Poczta Polska chciała za pierwszy etap przygotowań do wyborów. W tę sumę nie są wliczone koszty dostarczenia pakietów wyborczych – podaje RMF.

Sasin o wyborach

Dziennikarze podkreślają, że są to koszty szacowane, bo żadna umowa nie została podpisana. Wcześniej pytali ministra Jacka Sasina o koszt drukowania pakietów wyborczych, ale stwierdził, że „wie, ale nie powie”. Zapowiedział jednak, że te pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto, bo powstały materiały wyborcze, które będą wykorzystane podczas następnego głosowania.

Przeczytaj więcej
Komentarze