18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

popłynął

DUDA NIE CHCE BYĆ W UNII??? "Trzeba się zastanowić"

Emilia Waszczuk
20.09.2021  08:41
Duda chce polexitu? Ojciec prezydenta krytykuje UE
Duda chce polexitu? Ojciec prezydenta krytykuje UE Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Poglądy się dziedziczy? Jan Duda - ojciec prezydenta Andrzeja Dudy - ostro krytykuje Unię Europejską. Chce by Polska była PAŃSTWEM NIEZALEŻNYM.

Ojciec prezydenta Jan Duda to człowiek wybitnie konserwatywny, znany między innymi z paskudnej homofobii, a teraz też z eurosceptycyzmu. W wywiadzie udzielonym Newsweekowi ogłosił, że kształt i działanie Unii Europejskiej wcale mu się nie podobają i trzeba poważnie się zastanowić, czy chcemy być we wspólnocie. Aha...

Jan Duda oczywiście sympatyzuje z PiS, jest przewodniczącym sejmiku województwa małopolskiego, a ostatnio zaciekle bronił uchwały anty-LGBT w regionie i promowania dyskryminacji. W niedzielę 20 września znów głośno zrobiło się o jego homofobii, gdy oznajmił, że homoseksualizm jest zaraźliwy i trzeba zakazać mówienia o nim jako "fajnym stylu życia". Podobnych oświeconych poglądów ma więcej.

Duda nie chce być w unii Europejskiej?

I tak na przykład Jan Duda twierdzi, że Polska być w Unii Europejskiej powinna, ale Unia nie ma prawa niczego od Polski wymagać. Ot stare i znane w PiS przekonanie, że Wspólnota jest od dawania, a Polska od brania, ale bez wzajemności

Weszliśmy do Unii, żeby osiągać wspólne korzyści, a nie żeby nam ktoś dyktował, co to jest rodzina czy kto ma być sędzią w Polsce

- powiedział w rozmowie z Newsweekiem.

Duda podkreślił przy tym, że Unia jest nam potrzebna, bo daje pieniądze. Ale kto to widział, żeby czegoś jednocześnie zabraniała i egzekwowała prawo?

Przynależność do Unii jest bardzo atrakcyjna, bo daje olbrzymie możliwości szybszego rozwoju gospodarczego i kulturalnego. Tym bardziej, że są fundusze wyrównawcze. Tylko, że jeśli się wykorzystuje pieniądze unijne po to, by wdeptać w ziemię kogoś, kto ma trochę inne podejście do rodziny, to z czasem każdy człowiek się zacznie zastanawiać, czy obecność w takiej Unii ma sens - mówił w wywiadzie Jan Duda.

Czytaj także
Przeczytaj więcej