18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kto się sztachnie?

Duda zapewnia: SMOG JEST DOBRY! Trujmy się dla zdrowotności

20.09.2022  11:53
Jan Duda przekonuje: smog to samo dobro
Jan Duda przekonuje: smog to samo dobro Fot: Kiselev Andrey Valerevich/Shutterstock

Niedaleko pada jabłko od jabłoni? Wiadomo, że Andrzej Duda lubi wywoływać śmiech wśród Polaków, okazuje się, że memiczność i skłonność do robienia rzeczy głupich odziedziczył po tacie. Jan Duda oznajmił właśnie, że smog to samo dobro.

Idzie zima i choć klimat się zmienia, a najzimniejsza pora roku jest coraz cieplejsza, tym razem może nam ostro dać w kość. Głównym powodem jest kryzys energetyczny i przewidywane braki w dostawach prądu oraz gazu, ale też braki w surowcach wykorzystywanych jako opał i gigantyczne ceny węgla, drewna, ekogroszku itp.

Zima będzie zimna i ciemna, co gorsza, prawdopodobnie też żółta i śmierdząca. Polscy politycy całkowicie już porzucili próby ratowania planety i wdrażania ekologicznych rozwiązań, oraz ochrony zdrowia obywateli. Ostatnio prezes PiS oznajmił publicznie, że opał jest drogi, więc pozwala ludziom palić wszystkim, co się do tego nadaje, no może poza oponami. A że na takie przyzwolenie wielu tylko czekało, to w ruch, a raczej na spalenie, już idą śmieci.

Duda: smog jest dobry dla ludzi

Smog zabija i dusi Polaków każdego roku, tym razem może być - między innymi dzięki zachętom Kaczyńskiego - jeszcze większy i jeszcze bardziej rażący. Mamy się czego bać, to on bowiem w dużej mierze wywołuje choroby płuc i układu oddechowego, w tym zabójcze nowotwory.

Tymczasem Jan Duda, wsławiony już licznymi niekoniecznie mądrymi wypowiedziami, po raz kolejny błysnął wiedzą i inteligencją. Ojciec najbardziej memicznego prezydenta w historii Polski (tak, Jan Duda to tata Andrzeja Dudy) oznajmił, że smog jest dobry. I nawet znalazł na to argumenty. Nie ważne, że tysiące ludzi zachorują, ważne, że Jan Duda wychował się w smrodzie i jest zdrowy. To dla pana profesora (sic!) dowód na to, że smog wcale nie jest zły i trujący.

W Krakowie ludzie żyli najdłużej w Polsce, mimo że był smog, jak to mówili, największy w Polsce. Ja się wychowałem w miasteczku, które [...] po prostu było zasmrodzone nie gorzej niż Kraków. Wyrosłem na zdrowego człowieka

- ogłosił Jan Duda na obradach Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Smog polskim dobrem narodowym?

Jan Duda przekonywał przy tym - a swe mądrości wygłaszał już w lipcu, tylko dopiero teraz wyciekły - że choć Kraków to miasto z największym stężeniem smogu, to ludzie żyją tam najdłużej. Jak to możliwe? A między innymi chodzi o fakt, że w Krakowie żyje się miło i dostatnio. Co zaś z trującym smogiem?

- Organizm też potrzebuje pewnych bodźców - przekonywał ojciec prezydenta, sugerując, że smog to taka dobra, choć śmierdząca i pełna toksycznych substancji mgła, która pobudza ludzkie ciało do obrony przed negatywnymi czynnikami.