18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wybory

Jan Szyszko nie żyje, ale... MOŻESZ NA NIEGO GŁOSOWAĆ. Szokująca decyzja

10.10.2019  16:02
Jan Szyszko nie żyje, ale... MOŻESZ NA NIEGO GŁOSOWAĆ. Szokująca decyzja
Jan Szyszko nie żyje, ale... MOŻESZ NA NIEGO GŁOSOWAĆ. Szokująca decyzja Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Polityk Jan Szyszko zmarł niespodziewanie 9 października. W najbliższych wyborach miał startować z list PiS w okręgu pruszkowskim. I startuje. A wyborcy dalej mogą na niego głosować.

Były minister środowiska Jan Szyszko, zmarł w środę 9 października przed południem. Oficjalna przyczyna śmierci nie jest znana - nieoficjalnie mówi się o zatorze płucnym. Jego polityczni koledzy uparcie twierdzą jednak, że powód był inny - zaszczucie i hejt "lewej" strony, który wzmógł się w ostatnich dniach. Rzekoma nagonka miała być spowodowana słowami polityka po żłobkach i komunistach.

Jan Szyszko "jedynką" PiS

Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę 13 października, a na listach PiS w Pruszkowie... Jan Szyszko. Choć polityk nie żyje, okazuje się, że wyborcy i tak będą mogli na niego głosować. Co więcej, jeśli postawią krzyżyk przy nazwisku polityka, który - notabene - "nie istnieje", głos i tak będzie ważny. Ważny będzie również, jeśli na karcie staną dwa krzyżyki - przy nazwisku Szyszko i innego polityka PiS - zdecydowała okręgowa komisja wyborcza w Warszawie II.

Jeżeli ktoś zagłosuje na skreślonego kandydata, to głos uznaje się za ważny i oddany na listę, z której miał startować. Jeśli ktoś zagłosuje na skreślonego kandydata oraz na drugą osobę, to głos liczy się dla drugiego kandydata

- wyjaśnił wp.pl  Wojciech Dąbrówka z Krajowego Biura Wyborczego.

Czytaj także
Przeczytaj więcej