18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

on tak serio

Korwin zbzikował? Cieszy się: stopnieją lodowce, zniknie bezrobocie

Emilia Waszczuk
14.11.2019  15:31
Korwin zbzikował? Cieszy się: stopnieją lodowce, zniknie bezrobocie
Korwin zbzikował? Cieszy się: stopnieją lodowce, zniknie bezrobocie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Janusz Korwin-Mikke znów zabrał głos publicznie i po raz kolejny się popisał. Choć przyznać trzeba, że jego wywodu nikt racjonalnie myślący raczej do serca brać nie powinien.

Lodowce topnieją, temperatury rosną, nasilają się niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, naukowcy alarmują o nadciągającej, globalnej katastrofie, a Janusz Korwin-Mikke się cieszy. Najmądrzejszy w swym mniemaniu człowiek w polskiej polityce, nie widzi żadnego problemu w ociepleniu klimatu. Jego nieskromnym zdaniem, to zjawisko jest... DOBRE!

Pan Janusz udał się do Katowic i w czasie zorganizowanej tam konferencji prasowej, sprzedawał rewelacje, o jakich ludziom się jeszcze nie śniło. Polityk w muszce oznajmił, że trzeba się cieszyć ze zmian klimatycznych, bo dzięki nim nie będzie już śniegu, a na śniegu ludzie się ślizgają i łamią nogi. Ale to tylko początek.

Kiedyś Polacy byli przyzwyczajeni do kołtuna i uważali, że kołtun na głowie to oznaka zamożności i polskości, ale kołtuna się pozbyliśmy i ohydnego śniegu, przez który ludzie umierają, ślizgają się, łamią nogi, też się pozbędziemy. Polacy w Brazylii żyją bez śniegu

- powiedział oczywiście dumny z siebie.

Ocieplenie klimatu to zbawienie!

Pan Korwin twierdzi, że walka z ociepleniem klimatu jest zła, bo... ocieplenie klimatu jest dobre. Ma na to nawet wytłumaczenie. Takie, że już trochę nie wiadomo, śmiać się z jego rewelacji, czy nad nimi płakać.

Trwa ono od mniej więcej 500 lat, wtedy temperatura była o 5 stopni niższa, wzrosła o te 5 stopni bez żadnego specjalnego działania przemysłu, Bałtyk wtedy zamarzał zimą, śniegi zakrywały chałupy po dachy, to zniknęło. To potrwa jeszcze ok. 200 lat, temperatura wzrośnie jeszcze o 2 stopnie, dzięki czemu będzie można budować zimą, zniknie bezrobocie, roztopią się lody Arktyki, będzie można statkiem płynąć z Nowej Ziemi do Kanady, będzie o wiele, wiele lepiej. Same korzyści są z globalnego ocieplenia. Ja nie rozumiem, dlaczego mamy walczyć z globalnym ociepleniem

- mówił Korwin-Mikke w Katowicach.

Czemu więc, skoro zmiany klimatyczne są takie dobre, świat coraz bardziej stara się z nimi walczyć? To spisek wielkimi literami pisany. A chodzi oczywiście O PIENIĄDZE!

Na handlu nadwyżkami CO2 itd. macherzy robią gigantyczne interesy i będą bronili walki z globalnym ociepleniem jak niepodległości. My chcemy zepsuć im ten interes - oznajmił polityk.

Tymczasem przypomnijmy... Już za około 50 lat - jeśli nie zaczniemy intensywnie działać - pod wodą znajdą się tysiące kilometrów ziemi. Na przykład Gdańsk i kilka innych polskich miast czy miejscowości.

Czytaj także
Przeczytaj więcej