18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

EUROPEJSKA EMERYTURA NIE ŚMIERDZI

Korwin nienawidzi UE, ale kocha jej pieniądze. CIĄGNIE NIEZŁĄ KASĘ

06.05.2022  10:24
Janusz Korwin-Mikke pobiera emeryturę z UE
Janusz Korwin-Mikke pobiera emeryturę z UE Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

Janusz Korwin-Mikke żyje jak pączek w maśle, a zawdzięcza to... Unii Europejskiej. Choć Wspólnoty nienawidzi, ciągnie z niej pokaźną emeryturę.

Janusz Korwin-Mikke to człowiek dziwny, być może dla wielu nawet straszny, z pewnością w wielu kwestiach szkodliwy. Jego wywody na temat kobiet czy homoseksualistów, jego ksenofobia, umiłowanie radykalizmu i prorosyjskość przerażają, ale też stanowią inspirację dla kilku procent Polaków, głównie młodych mężczyzn. Polityk słynie z tego, że plecie trzy po trzy i często sam sobie zaprzecza. Jak choćby w przypadku Unii Europejskiej, którą otwarcie krytykuje, ale ciągnie z niej ogromne pieniądze. Czy jak w sprawie podatków i świadczeń socjalnych, których nie chce płacić, ale już pobieranie własnej, wysokiej emerytury całkiem sobie ceni.

To właśnie emerytura stanowi gwóźdź dzisiejszego programu. Janusz Korwin-Mikke jest bowiem politykiem, który pobiera nie jedno, a dwa świadczenia. Jedno z nielubianej przez niego Unii, będącej - jak sam to określił - "źródłem faszyzmu".

Emerytura Korwina

Janusz Korwin-Mikke pobiera emeryturę z ZUS od 2020 roku. Twierdzi przy tym, że nie miał wyjścia, "państwo go do tego zmusiło". W 2021 roku polityk chwalił się publicznie, że co miesiąc dostaje z tego tytułu aż 6,5 tys. złotych!

O ironio, do kwoty tej należy doliczyć jeszcze emeryturę europejską. Choć Unii nienawidzi (tak przynajmniej głosi publicznie), pracował w Parlamencie Europejskim od 2015 do 2019 roku jako europoseł. A że dawno skończył 66 lat (to w UE próg emerytalny) to dziś dalej czerpie z Brukseli garściami. Co miesiąc Janusz Korwin-Mikke dostaje w ramach europejskiej emerytury około 5,3 tysiąca złotych. W skali roku to łączna kwota 13 804 euro.

Czytaj także