18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niedowierzanie i szok

Janusz Korwin-Mikke pokazał swoją emeryturę. Toż to OBŁĘD

28.05.2021  23:18
Janusz Korwin-Mikke i jego emerytura
Janusz Korwin-Mikke i jego emerytura Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Janusz Korwin-Mikke pokazał swoją emeryturę. Lider Konfederacji postanowił pochwalić się świadczeniem i wbił tym samym wiele osób w fotel. Nie da się ukryć, że taka kwota to czysty OBŁĘD. 

Janusz Korwin-Mikke jest już seniorem, ale wciąż stara się, jak może siać wielkie emocje w przestrzeni społecznej. Jego ostatni eksperyment był szeroko komentowany, ale najwyraźniej liderowi Konfederacji było za mało - postanowił jeszcze ujawnić, jaką posiada emeryturę.

Janusz Korwin-Mikke ma gigantyczną emeryturę!

Janusz Korwin-Mikke jest zresztą przeciwnikiem wszelkich "danin społecznych". To jednak nie przeszkadza mu w pobieraniu emerytury, skoro ta jest już dostępna. W swoim najnowszym oświadczeniu majątkowym zaznaczył niemałą sumę, którą w ten sposób pozyskał. O takim świadczeniu może pomarzyć niejeden polski emeryt. 

Janusz Korwin-Mikke zaczął pobierać emeryturę w 2020 roku, kiedy to, jak twierdził w rozmowie z Super Expressem - Państwo go do tego zmusiło. "Ja musiałem zacząć pobierać emeryturę! W innym przypadku musiałbym płacić karę ZUS!" - mówił i tłumaczył, że nie płacił składek na ZUS, w związku z czym instytucja naliczyła należne jej odsetki. Tych zaś poseł Konfederacji nie chce płacić i dlatego ostatecznie zaczął pobierać emeryturę.

Janusz Korwin-Mikke co miesiąc dostaje aż... 6500 zł emerytury! Jak na krajowe warunki to niesamowicie duża kwota. Przysługuje mu m.in. za to, że był posłem parlamentu europejskiego. Jako ciekawostkę warto dodać, że Janusz Korwin-Mikke dostaje wyższą emeryturę niż nie tylko przeciętny emeryt w Polsce, ale nawet senior w Niemczech! Nie ma więc na co narzekać.

Zazdrościcie mu takich finansowych osiągnięć?

Czytaj także
Przeczytaj więcej