18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandaliczne słowa

Janusz Korwin-Mikke przemówił. "Nie obchodzi mnie los Białorusinów"

12.08.2020  09:10
Janusz Korwin-Mikke przemówił. "Nie obchodzi mnie los Białorusinów"
Janusz Korwin-Mikke przemówił. "Nie obchodzi mnie los Białorusinów" Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Janusz Korwin-Mikke przemówił i jak zwykle wywołał swoimi słowami ogromne zniesmaczenie. Podczas gdy Białorusini walczą o swoje prawa i wolność, on wbija im szpilę.

Janusz Korwin-Mikke postanowił odnieść się do dramatu, jaki ma miejsce na Białorusi. Podczas gdy nasi sąsiedzi walczą o elementarne, obywatelskie prawa, prawdę i wolność - lider Konfederacji ich poniża. Nawet agresja milicji nie robi na nim najmniejszego wrażenia.

Janusz Korwin-Mikke zadeklarował, że popiera dyktaturę Aleksandra Łukaszenki. Jego zdaniem takie rządy gwarantują Białorusi niezależność od Rosji. Jeśli w jego oczach jest to równe sytuacji "dobrej", obawiamy się, że nie mamy słów...

Janusz Korwin-Mikke pogardliwie o Białorusinach

Co więc Janusz Korwin-Mikke sądzi o ludziach, którzy są w stanie oddać życie by odmienić los Białorusi? Cóż... odnosi się do nich raczej z pogardą i lekceważeniem.

Jestem polskim politykiem i mnie kompletnie nie obchodzi los Białorusinów. Mnie interesuje, by Białoruś była państwem niepodległym i by Polska nie graniczyła z Rosją, tylko z Białorusią. Dlatego poprę każdy reżim na Białorusi, który będzie mi gwarantował niepodległość Białorusi

- powiedział Janusz Korwin-Mikke, który był gościem TVP Info.

Z resztą w swoich teoriach Janusz Korwin-Mikke poszedł krok dalej. Jest bowiem przekonany, że opór białoruskiej ludności także spowodowały... działania rosyjskie!

Po raz pierwszy Rosja zrobiła przeciw Łukaszence. Dlatego powstały takie ostre opory społeczne. Dlatego rosyjski kandydat został wsadzony do więzienia przez pana Łukaszenkę. On by wygrał wybory. Łukaszenka wsadza do wiezienia kandydata prorosyjskiego

- stwierdził.

Przeczytaj więcej
Komentarze