18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec balu

Janusz Korwin-Mikke przewidział przyszłość. Kariera jasnowidza?

18.10.2019  16:03
Janusz Korwin-Mikke przewidział przyszłość. Kariera jasnowidza?
Janusz Korwin-Mikke przewidział przyszłość. Kariera jasnowidza? Fot: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Janusz Korwin-Mikke i wielu Polaków, którzy liczyli na rozrywkę, przeżywa rozczarowanie. Marszałkiem seniorem Sejmu zostanie Iwona Śledzińska-Katarasińska. Co ciekawe, główny zainteresowany to... przewidział!

Janusz Korwin-Mikke po wyborach mógł się ucieszyć, bowiem Konfederacja przekroczyła próg wyborczy. Szybko również w sieci pojawiły się przypuszczenia, że kontrowersyjny polityk zostanie marszałkiem seniorem.

Momentalnie w całym internecie zawrzało. Internauci ścigali się w tworzeniu memów, które prezentowały otwarcie posiedzenia Sejmu przez Korwina. Nic dziwnego - nie raz i nie dwa dał przykład, że bywa równie nieprzewidywalny, co Krystyna Pawłowicz, która odchodząc z polityki "pożegnała" dziennikarzy jednocześnie ich atakując.

Możemy jednak poprzestać na wyobrażeniach wystąpienia, które mógłby dać nam Janusz Korwin-Mikke. Wiadomo już, że Marszałkiem seniorem została Iwona Śledzińska-Katarasińska. Można wręcz mówić o jej triumfie, choć nie musiała stoczyć żadnej walki. Wszystkie oczy skierowane są teraz na nią.

Janusz Korwin-Mikke przewidział przyszłość

Iwona Śledzińska-Katarasińska jest politykiem Koalicji Obywatelskiej. To na pewno nie cieszy członków Prawa i Sprawiedliwości, którzy najchętniej wszystkie ważne stanowiska w Sejmie, powierzaliby osobom związanym z ich ugrupowaniem. 

Przypominamy, że pierwsze posiedzenia tak Sejmu, jak i Senatu otwierają właśnie marszałkowie seniorowie. Są oni powoływani przez prezydenta spośród najstarszych wiekiem posłów i senatorów. To właśnie Kancelaria Prezydenta poinformowała o wyborze Śledzińskiej-Katarasińskiej. Przypominamy, że w poprzedniej kadencji parlamentu, marszałkiem seniorem Sejmu był nieżyjący już Kornel Morawiecki.

Janusz Korwin-Mikke wraca więc do przysłowiowej szafy. Polityk z resztą nie żywił wielkich nadziei na bycie marszałkiem seniorem, gdyż przewidział ruch prezydenta. Śmiemy stwierdzić, że kariera jasnowidza stoi przed nim otworem. 

Najprawdopodobniej nim nie zostanę, ponieważ okazało się, że to nie jest automat, jak jest w normalnym państwie, tylko tutaj pan prezydent sobie wybiera, kto jest właściwy

- mówił jakiś czas temu w mediach.

Tym razem się nie pomylił.

Przeczytaj więcej
Komentarze