18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zszokowani?

Korwin-Mikke "zmuszony" do emerytury. "Wezmę każde pieniądze"

19.02.2020  08:26
Korwin-Mikke "zmuszony" do emerytury. "Wezmę każde pieniądze"
Korwin-Mikke "zmuszony" do emerytury. "Wezmę każde pieniądze" Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER

Janusz Korwin-Mikke określa siebie od lat, jako przeciwnika wszelkich świadczeń socjalnych. Nie przeszkadza mu to jednak w pobieraniu 500 plus i emerytury, chociaż twierdzi, że w tym drugim przypadku jest zwyczajnie zmuszony do brania pieniędzy. 

Janusz Korwin-Mikke, gdyby mógł, wycofałby wszelkie świadczenia socjalne. Niemniej, sam aktualnie pobiera 500 plus na swoje malutkie dzieci, a także własną emeryturę. W tym drugim przypadku twierdzi, że jest do tego zmuszony przez państwo.

Ja musiałem zacząć pobierać emeryturę! W innym przypadku musiałbym płacić karę ZUS! 

- oświadcza Janusz Korwin-Mikke.

Janusz Korwin-Mikke 

Jednocześnie przypominamy, że nie kto inny, ale właśnie on jest autorem słów: „Oświadczam jeszcze raz, że wezmę każde pieniądze”. To prawda, w postawie pana Janusza widoczna jest pewna niespójność.

Dodamy jeszcze, że w tym roku polityk otrzyma także trzynastą emeryturę, którą bardzo mocno krytykował. Myślicie, że te pieniążki trafią do jego kieszeni, czy polityk przeznaczy je na jakiś szczytny cel? 

Przeczytaj więcej
Komentarze