18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stało się

Janusz Kowalski odchodzi. Polityk pożegnał się z wyborcami

20.02.2021  17:00
Janusz Kowalski odchodzi
Janusz Kowalski odchodzi Fot: Piotr Molecki/East News

Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych został zdymisjonowany. Nieoficjalne doniesienia mediów potwierdził na Twitterze. Rząd obiera prounijny kurs?

Informację o dymisji Janusza Kowalskiego przekazał Jacek Sasin. Jak poinformował, powodem decyzji były duże różnice poglądów między rządem a tym, co głosił wiceminister. Polityk Solidarnej Polski doniesienia o odejściu potwierdził na Twitterze.

Kończę pracę w rządzie. Kontynuuję nadal pracę dla Polski. Broniłem i będę bronić suwerenności energetycznej RP i przeciwdziałać niekorzystnym dla Polski i Polaków skutkom decyzji podjętych na szczytach Rady Europejskiej w latach 2019-2020. Sprzeciwiam się transformacji energetycznej, niekontrolowanej dekarbonizacji i wysokim cenom energii i ciepła oraz uzależnieniu od rosyjskiego gazu - napisał na Twitterze polityk Zbigniewa Ziobry.

Były wiceminister MAP podziękował również Jackowi Sasinowi za owocną współpracę.

PiS obiera prounijny kurs?

Część analityków uważa, że decyzja o dymisji polityka Zbigniewa Ziobry oznacza obranie prounijnego kursu w kwestiach klimatycznych. Spór między PiS a Solidarną Polską może zostać jeszcze bardziej zaostrzony.

Politycy SP od dawna krytykowali PiS za przyjęcie Polityki Energetycznej Polski, która zakłada drastyczne ograniczenie zużycia węgla oraz emisji CO2.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze