18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miarka się przebrała

Gowin atakuje Kaczyńskiego. "Liderzy PiS wybrali drogę zniszczenia"

18.08.2021  15:48
Jarosław Gowin wygarnął PiS
Jarosław Gowin wygarnął PiS Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER

Jarosław Gowin napisał list do działaczy swego ugrupowania, w którym poinformował o planach budowy "szerokiego obozu centroprawicy". Lider Porozumienia ostro zaatakował też Jarosława Kaczyńskiego, mówiąc o "zamachu na wolność mediów" oraz pokusach władzy.

Na stronie internetowej partii Porozumienie pojawił się list napisany przez Jarosława Gowina. Były minister rozwoju podsumował ostatnie działania rządu oraz nawiązał do słów Andrzeja Dudy, który zasugerował mu "zmianę frontu" politycznego.

Jeśli ktoś pyta mnie dziś, kim jest Jarosław Gowin; jeśli zastanawia się, po co jestem w polityce i po co istnieje Porozumienie – to odpowiedź jest oczywista. Jestem dokładnie tam, gdzie byłem zawsze. Porozumienie jest dokładnie tam, gdzie było od swego początku. Tym, co definiuje mnie i całe nasze środowisko, jest wierność naszym politycznym przekonaniom oraz gotowość do poświęcenia stanowisk i przywilejów dla ich obrony - pisze lider Porozumienia.

Gowin dodał, że od momentu sprzeciwu Porozumienia ws. "wyborów kopertowych" środowisko polityczne Zjednoczonej Prawicy prowadzi wobec niego kampanię nienawiści.

Jarosław Gowin atakuje PiS

Były wicepremier podziękował w liście członkom Porozumienia za wsparcie i lojalność oraz zapewnił, że nadal będzie realizował działania na rzecz wszystkich przedsiębiorców. Kilka cierpkich słów skierował też w stronę prezesa PiS.

Liderzy PiS wybrali drogę zniszczenia naszego środowiska. Tego celu nie osiągnęli i nie osiągną. Rząd, który od lat twierdził, że naszym strategicznym partnerem są Stany Zjednoczone – dziś usiłuje wprowadzić prawo skutkujące tym, że nasz sojusznik po raz pierwszy od 1989 roku rozważa objęcie Polski sankcjami. Zamach na wolność mediów stawia naszą Ojczyznę, która wolność ma w swoim DNA, pod pręgierzem szerokiego oburzenia międzynarodowego. Konflikt z Unią Europejską rozlewa się na kolejne pola i grozi wstrzymaniem środków pozwalających funkcjonować naszym samorządom – ostrzega polityk.

Na koniec Jarosław Gowin zapowiedział budowę szerokiego obozu centroprawicy, który sprzeciwia się wojnie polsko-polskiej, a także pogłębianiu podziałów.

Czytaj także