18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wszyscy do urn?

Wicepremier stanowczo: "Wybory 10 maja nie mogą się odbyć"

Emilia Waszczuk
15.04.2020  16:34
Wicepremier stanowczo: "Wybory 10 maja nie mogą się odbyć"
Wicepremier stanowczo: "Wybory 10 maja nie mogą się odbyć" Fot: Jan Graczynski/East News

Już połowa kwietnia, a Polacy dalej nie wiedzą, kiedy odbędą się wybory prezydenckie. Wicepremier wskazuje jednak: 10 maja głosowanie odbyć się nie może.

W maju pójdziemy do urn? Ciągle nie wiadomo. PiS uparcie dąży do głosowania już za niespełna miesiąc, mimo że na świecie panuje pandemia zabójczego koronawirusa.

We wtorek Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało opinię, wedle której wyborów w maju być nie może. Dlaczego? Bo wielu Polaków - tych mieszkających poza granicami kraju - nie będzie mieć możliwości głosowania, a i samo zorganizowanie ich wydaje się być w kilku miejscach zupełnie niemożliwe.

Wicepremier mówi "NIE"

Zdanie MSZ podziela były wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin, który uparcie powtarza: wybory 10 maja nie są możliwe do przeprowadzenia.

Historia przyzna mi rację. Wybory 10 maja nie mogą się odbyć

- powiedział na antenie TOK-FM.

To, że jako klasa polityczna nie potrafimy porozumieć się w tej kwestii, jest dowodem na to, że oblewamy test historii. Najbardziej żałuję, że rozmawiamy o wyborach, a nie o drugiej fazie walki z epidemią

- dodał.

Gowin zdradził też, kiedy jego zdaniem można - najwcześniej - przeprowadzić wybory prezydenckie w Polsce.

Można zdążyć z tym na przykład na sierpień, ale nie da się zdążyć na maj - powiedział.

Czytaj także
Przeczytaj więcej