18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmienią zdanie?

Gowin namówi Kaczyńskiego do aborcji? Potrzebne porozumienie

Bartłomiej Ciepielewski
03.02.2021  08:12
Gowin chce porozumienia?

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał ogromne emocje wśród większości Polaków. Propozycję załagodzenia konfliktu przedstawiła rzecznik Porozumienia. Magdalena Sroka poinformowała, że oczekuje od Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanych kroków, które umożliwią wypracowanie nowego kompromisu aborcyjnego.

Opublikowany kilka dni temu wyrok TK w sprawie aborcji wywołał falę protestów w całym kraju. Według nowego orzeczenia dotychczasowy kompromis aborcyjny, wypracowany w latach 90. jest niekonstytucyjny. Wraz z publikacją wyroku aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu oraz nieuleczalnej choroby jest niezgodna z prawem. Kobiety będą zmuszane siłą do rodzenia śmiertelnie chorych dzieci.

Posłowie Porozumienia chcą kompromisu aborcyjnego

Rzeczniczka Porozumienia w rozmowie z Wirtualną Polską zaapelowała do Jarosława Kaczyńskiego, prosząc o podjęcie kroków w sprawie wypracowania nowego kompromisu.

Powinniśmy ponad podziałami potrafić znaleźć kompromis. Kompromis, który nie będzie dla wszystkich satysfakcjonujący, ale który będzie stabilizował tę kwestię - przekazała polityk.

Jak dodała posłanka Porozumienia, to klub PiS jest odpowiedzialny za krzywdzący wyrok, więc powinien wyjść z inicjatywą zmiany krzywdzącego prawa.

Magdalena Sroka poprosiła także, aby część partyjnych kolegów złagodziła język w tej sprawie. Podkreśliła ona, że nie zgadza się z tak agresywną retoryką w kontekście tragedii wszystkich Polek.

Czytaj także
Przeczytaj więcej