18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Napięta sytuacja

Gowin nastraszył Kaczyńskiego. Chce przedterminowych wyborów?

08.04.2021  17:58
Jarosław Gowin straszy przedterminowymi wyborami
Jarosław Gowin straszy przedterminowymi wyborami Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Ostatnio konflikt w Zjednoczonej Prawicy przybrał masę krytyczną. Oliwy do ognia dolewa Jarosław Gowin, który postawił ultimatum, albo dojdzie do porozumienia, albo do przedterminowych wyborów.

Jarosław Gowin w rozmowie z se.pl przypomniał, że mija rok, odkąd wycofał się z rządu, protestując w ten sposób organizowaniu wyborów kopertowych. Jak przyznaje, ostatnie próby obalenia władz Porozumienia, były zemstą PiS za tamte czyny.

Nie mam wątpliwości, że próba obalenia legalnych władz Porozumienia była zemstą za moją postawę sprzed roku. Wszystkim, których uważam za współodpowiedzialnych za nieudany zamach polityczny na mnie, powiedziałem to w cztery oczy - oznajmił Gowin w rozmowie z "SuperExpressem".

Szef Porozumienia przyznał, że dopuszcza samodzielny start w wyborach, gdyż jak twierdzi, jego partia ma znacznie większe zdolności koalicyjne niż na przykład ugrupowanie Zbigniewa Ziobry.

Jarosław Gowin grozi przedterminowymi wyborami

Jarosław Gowin uważa, że konflikt między koalicjantami i politykami PiS przekroczył masę krytyczną. Polityk podkreśla, że oczekuje od rządu szacunku wobec koalicjantów.

Mamy dziś do wyboru: albo się porozumiemy, albo w ciągu roku czekają nas wcześniejsze wybory. Wierzę, że uda nam się porozumieć, ale każdy - podkreślam każdy - musi zrobić krok wstecz - ostrzega wicepremier.

Zdaniem Gowina politycy powinni podjąć wszelkie starania, by załagodzić konflikt, gdyż przedterminowe wybory są niekorzystnym dla Polski scenariuszem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej