18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pis przepadnie?

Kaczyński się wścieknie. Wyborów w maju nie będzie

Emilia Waszczuk
21.04.2020  11:01
Kaczyński się wścieknie. Wyborów w maju nie będzie
Kaczyński się wścieknie. Wyborów w maju nie będzie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wyborów prezydenckich w maju nie będzie? Wszystko na to wskazuje. Jarosław Gowin ma nowy sposób na ich przesunięcie.

Kolejna zapowiedź klęski Jarosława Kaczyńskiego? Prezes PiS nie ma w ostatnich dniach łatwo. Jest pewnie jedynym człowiekiem w państwie, który za wszelką cenę chce doprowadzić do wyborów prezydenckich 10 maja. Teraz po raz kolejny ktoś próbuje pokrzyżować mu plany.

Już wcześniej pojawiły się głosy, że Kaczyński ma obsesję i wietrzy spiski we własnych szeregach. Do rozmów z opozycją zasiadł dotychczasowy koalicjant PiS - Jarosław Gowin. Senat przetrzymuje i dokładnie analizuje ustawę o wyborach korespondencyjnych.

Przesuną wybory?

Tymczasem wspomniany już Jarosław Gowin po raz kolejny wymierza policzek swemu imiennikowi. Najpierw chciał przełożyć wybory o 2 lata i zmienić konstytucję. Zdaje się, że chyba zrozumiał, iż opozycja na to nie przystanie, bo już ma nową propozycję.

Żeby była jasność, my jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami wyborów korespondencyjnych i zgadzamy się z panem ministrem Szumowskim, który mówi, że w ciągu najbliższych dwóch lat inaczej wyborów przeprowadzić się nie da. Natomiast uważamy jednocześnie, że do 10 maja te trudne organizacyjnie wybory nie mogą się odbyć, bo organizacyjnie temu nie podołamy

- powiedział we wtorek w "Onet Rano".

Jeżeli opozycja odrzuciłaby naszą propozycję zmiany konstytucji, to proponujemy inne rozwiązanie kompromisowe, czyli wprowadzenie na krótko stanu klęski żywiołowej, odsunięcie w ten sposób terminu 10 maja, porządne przygotowanie od strony legislacyjnej i organizacyjnej głosowania korespondencyjnego i przeprowadzenie tych wyborów np. w połowie sierpnia - dodał.

Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej musi przegłosować Sejm. Jeśli Porozumienie Gowina dogada się w tej kwestii z całą opozycją, PiS straci większość.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze