18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gorąco w polityce

Wyborów w maju nie będzie? Kaczyński dostanie białej gorączki

Emilia Waszczuk
20.04.2020  16:07
Wyborów w maju nie będzie? Kaczyński dostanie białej gorączki
Wyborów w maju nie będzie? Kaczyński dostanie białej gorączki Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

W poniedziałek Jarosław Gowin spotkał się z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej w sprawie wyborów prezydenckich. Wynik ich rozmów może doprowadzić Jarosława Kaczyńskiego do białej gorączki.

W Polsce pandemia, a partia rządząca, zamiast ogłosić stan klęski żywiołowej i zająć się pomocą dla obywateli, zajmuje się wyborami. Jarosław Kaczyński chce je przeprowadzić za wszelką cenę w maju - nie patrzy ani na bezpieczeństwo Polaków, ani na konstytucję.

Teraz swoją propozycję zmiany terminu wyborów zaproponowała Koalicja Obywatelska. Postulują, by głosowanie przesunąć o rok, na maj 2021 roku. W takim wypadku uda się dobrze przygotować wybory - także wersję korespondencyjną i elektroniczną, a wszyscy kandydaci będą mieli możliwość przeprowadzenia kampanii - zapewniają. Jest jeszcze jedna kwestia - organizacją wyborów miałaby się zająć Państwowa Komisja Wyborcza. W tej chwili  nie mogą - PiS z Andrzejem Dudą im tego zakazali!

PiS straci większość?

W poniedziałek z przedstawicielami KO spotkał się koalicjant PiS - szef porozumienia Jarosław Gowin. Jeśli polityk przystanie na plany opozycji i namówi do tego swoich kolegów z partii, PiS może stracić sejmową większość!

Już wiadomo, że pierwsze rozmowy potoczyły się w kierunku, jaki może rozzłościć Jarosława Kaczyńskiego. Gowin twardo obstaje przy tym, by to PKW organizowała wybory.

Ustaliliśmy przed chwilą, że oczywistym jest, że wybory powinna przeprowadzać Państwowa Komisja Wyborcza, a nie rząd, czy Poczta Polska. To jest warunek tego, by wybory były przeprowadzone w sposób uczciwy, w sposób zgodny z konstytucją na zasadach równych, bezpośrednich, powszechnych i przede wszystkim wyborów wolnych i tajnych

- powiedział po spotkaniu lider PO Borys Budka.

logo Tu się dzieje