18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

znów mu nie starcza

Jarek Gowin kpi z Polaków. Biedaczek narzeka: 8 tys na rękę to mało

10.09.2019  11:06
Jarek Gowin kpi z Polaków. Biedaczek narzeka: 8 tys na rękę to mało
Jarek Gowin kpi z Polaków. Biedaczek narzeka: 8 tys na rękę to mało Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Gowin odwiedził we wtorek Radio ZET i popłynął. Polityk chyba nie ma pojęcia, ile zarabia przeciętny Polak, bo oznajmił, że 8 tysięcy "na rękę", to naprawdę... niedużo.

Jarosław Gowin ma problem z liczeniem. Fakt, żeby zostać politykiem w Polsce, nie trzeba być jednocześnie orłem. Weźmy na przykład byłego już prezydenta Lecha Wałęsę, który nie zdał nawet matury, czy Jarosława Kaczyńskiego, który, gdyby nie wpływy, nie zdałby do następnej klasy już w podstawówce. I to z kilku przedmiotów.

Gowin największy problem ma z liczeniem, powinien więc chyba unikać mówienia o liczbach, w tym też o finansach. Ogłosił bowiem właśnie, że 8 tysięcy złotych netto w Polsce, to nie są duże zarobki.

Jemu by nie starczyło

Pan Jarek zapomniał, że ogromna część Polaków zarabia minimalną krajową, czyli 2250 złotych... brutto. Średnia krajowa, do której daleko większości obywateli, to z kolei 4765 zł brutto. Kto więc zarabia 8 tysięcy?! Niewielki procent, ale pan Gowin i tak twierdzi, że to mało, jak na godne życie.

8 tysięcy złotych na rękę w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań to nie są zarobki wysokie

- oznajmił.

Byle do pierwszego

W czasie, gdy Polacy mierzą się z coraz wyższymi kosztami życia, a ich pensje często nie zapewniają godnej egzystencji, pan Gowin ciągle ma problem. Polityk w 2018 roku, również w Radiu ZET narzekał, że nie starcza mu do pierwszego i apelował, by podnieść posłom płace.

Kiedy byłem ministrem sprawiedliwości, czasem nie starczało do pierwszego. Sytuacja, w której minister, zamiast skupiać się na sprawach państwa, zastanawia się, jak dożyć do pierwszego, to nie jest sytuacja zdrowa z punktu widzenia państwa

- mówił, a później żarliwie przepraszał.

Już wtedy zarabiał... kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie!

Czytaj także
Przeczytaj więcej