18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

TO JUŻ JEST KONIEC, JESTEŚMY WOLNI?

Jarosław Kaczyński ODCHODZI! Podał powód rezygnacji

Emilia Waszczuk
13.10.2021  13:41
Jarosław Kaczyński poda się do dymisji
Jarosław Kaczyński poda się do dymisji Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

To koniec! Jarosław Kaczyński rezygnuje z funkcji i żegna się z rządem. Prezes PiS poinformował swoich współpracowników o własnej dymisji i planach na przyszłość.

Wicepremier do spraw bezpieczeństwa, a jednocześnie szef PiS i faktyczny władca Polski - Jaroslaw Kaczyński postanowił zakończyć karierę w rządzie. Polityk nie chce dłużej odpowiadać za bezpieczeństwo (jak na razie najlepiej szło mu dbanie o bezpieczeństwo własne, bo ochraniał się kilkudziesięcioma ochroniarzami i policjantami dziennie, a do obrony własnej osoby wynajmował nawet snajperów), planuje więc podać się do dymisji. Co ważne, ta nastąpić ma już z początkiem 2022 roku.

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu

W środę 13 października odbyło się zebranie klubu Prawa i Sprawiedliwości, na którym prezes obwieścił kolegom, że to koniec. Wskazał, że pragnie skupić się na nadchodzących wyborach parlamentarnych (2023 rok) i dobru partii. A skoro tak, nie może rozpraszać się pracą w rządzie.

Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające

- powiedział PAP jeden z posłów PiS.

Już wcześniej posłowie PiS mieli skarżyć się, że prezes nie poświęca partii wystarczającej uwagi i niemal cały swój czas spędza w Kancelarii Premiera. W siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej ma się pojawiać tylko raz w tygodniu. To zdecydowanie za mało, a przecież w Polsce źle się dzieje, idą wybory.

Wciąż słyszymy, że szef musi więcej czasu poświęcać partii, dlatego kiedy tylko prezes przeprowadzi ustawy obronnościowe, ma wziąć się za dwie kluczowe sprawy: za partię, którą musi szykować do wyborów, oraz za nogę, bo już kilka razy miał przekładać operację

- powiedział Super Expressowi jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy.

Kaczyński ma plan na wybory

Tymczasem w środę prezes na spotkaniu klubu PiS, Jarosław Kaczyński poinformował posłów, że mają brać się do roboty i zwiększyć swoją aktywność w mediach społecznościowych. On podobnej aktywności nie prowadzi i prowadzić nie zamierza, ma jednak od tego ludzi.

Polityk zauważył, że wybory w 2015 i 2019 roku PiS wygrało między innymi dzięki działalności w internecie. Dziś szef partii czuje, że obszar ten jest mocno zaniedbany.