18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przełom

Jarosław Kaczyński PREMIEREM?! Ostatnia szansa PiS-u

18.09.2020  11:22
Jarosław Kaczyński znowu premierem?
Jarosław Kaczyński znowu premierem? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński będzie musiał wrócić na stanowisko premiera, by uratować rządy PiS? Po nocnym rozłamie w Sejmie mogą nas zaskoczyć nowe decyzje szefa partii (jeszcze) rządzącej.

Jarosław Kaczyński już raz premierem był i niewykluczone, że teraz historia będzie musiała się powtórzyć. Po nocnym rozłamie rządu, spowodowanym różnicą zdań w głosowaniu nad "piątką dla zwierząt", rozpadła się koalicja - teraz może się zdarzyć wszystko.

Jarosław Kaczyński znowu PREMIEREM?!

Scena polityczna nabiera rumieńców. Nic dziwnego, że od nocnych wydarzeń o niczym innym się w Polsce nie mówi. W programie "Polityczny spacer" Adam Bielan z Porozumienia, który prywatnie jest bardzo blisko z Kaczyńskim, ujawnia, co myśli o tym, żeby szef PiS znów stanął na czele rządu.

Wielokrotnie mówiłem, że uważam, że byłoby dobre, gdyby prezes został jeszcze raz premierem 

- zdradził europoseł w programie.

Być może wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu uporządkowałoby sytuację i zażegnało gigantyczny kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Aktualnie, kiedy szef PiS pozostaje w konflikcie ze Zbigniewem Ziobro, o którego rychłej dymisji mówi się coraz głośniej i Jarosławem Gowinem - przyszłość rządu naprawdę stoi pod olbrzymim znakiem zapytania.

Adam Bielan formalnie jest politykiem Porozumienia Jarosława Gowina, ale od wielu lat uchodzi za "człowieka Kaczyńskiego". Być może prezes PiS uchylił mu rąbka tajemnicy dotyczącej jego planów na przyszłość i stąd pojawia się teza o powrocie na stanowisko premiera. Myślicie, że takie posunięcie miałoby sens?