18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zdurniał do cna?

Kaczyński wyprowadzi Polskę z Unii? "Nie cofniemy się"

08.08.2022  17:06
PiS wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej? Przerażająca zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego
PiS wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej? Przerażająca zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego Fot: Wojciech Olkuśnik/East News

Jeśli PiS wygra wybory w 2023 roku, Polska wyjdzie z Unii Europejskiej? Jarosław Kaczyński straszy polexitem i zapowiada: przed niczym się nie cofniemy.

Jarosław Kaczyński do reszty oszalał? Po jego ostatnim wywiadzie dla prorządowego tygodnika "Sieci" aż zawrzało. Zewsząd dobiegają przerażone głosy - czy PiS chce doprowadzić do polexitu? Polska rozpocznie wkrótce procedurę wychodzenia z Unii Europejskiej?

Pamiętacie jeszcze, jak mieliśmy dostać miliardy od wspólnoty w ramach KPO? Miały być gigantyczne pieniądze na odbudowę i rozwój kraju po pandemii, politycy PiS zapowiadali cuda i wianki, obiecywali wielkie inwestycje. Zdaje się jednak, że nic z tego nie będzie - spełniają się groźby Unii, która ani myśli dawać dodatkowych środków i kredytów państwu, którego rząd systematycznie i z uporem łamie międzynarodowe prawo i ani myśli przestać.

Jarosław Kaczyński chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej

Dziś już niemal na 100 procent wiadomo, że środków z KPO Polska nie dostanie, bo PiS nie chce przestrzegać praworządności. Zostaniemy z niczym, a być może będzie jeszcze gorzej. W ostatnim wywiadzie Jarosław Kaczyński oznajmił, że ma dość Unii Europejskiej i on oraz jego partia przed niczym się nie cofną ani nie będą iść na żadne kompromisy.

Nie mamy już gdzie się cofnąć. Wykazaliśmy maksimum dobrej woli, poszliśmy na kompromisy, ale widać, że nie o to tu chodzi. Jeżeli wygramy, stosunki z Unią Europejską będziemy musieli ułożyć po nowemu

- oznajmił prezes PiS Jarosław Kaczyński, zapowiadając nowe podejście do polityki międzynarodowej i - zdaje się - ogłaszając przystąpienie do polexitu po wyborach w 2023 roku.

Czy faktycznie - jak twierdzi prezes - rząd wypełnił umowę z Unią? Trudno przyznać mu rację. Mateusz Morawiecki sam, własną ręką podpisał długaśną listę kamieni milowych do wykonania, nad którą partia ani myśli się pochylić.  Czy mamy się czego bać? Tu wszystko zależy od wyniku wyborów parlamentarnych, które planowane są na jesień 2023 roku.

Polexit po wyborach w 2023 roku?

Tymczasem ostatnie wywody Jarosława Kaczyńskiego już przeraziły wielu polityków partii opozycyjnych i wywołały niemałą burzę w Polsce.

Poza zarządzaniem gospodarką przyszłoroczne wybory będą o pozostaniu lub wyjściu z Unii Europejskiej. Bo ta nie zmieni dla Polski swoich zasad. Można ich przestrzegać lub z Unii wypaść. Budowanie zamordyzmu jest z członkostwem sprzeczne

- stwierdził Radosław Sikorski na Twitterze.

Panie premierze Morawiecki, czy może już Pan oficjalnie przyznać, że pieniędzy na KPO nie będzie, bo nie macie zamiaru zrealizować kamieni milowych, które sam Pan zaakceptował

- dopytuje z kolei była marszałkini Małgorzata Kidawa-Błońska.

W podobnym tonie w ostatnich godzinach wypowiedziało się wielu innych polityków i komentatorów. Powinniśmy się szykować na polexit?

Czytaj także