18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prokuratura zadziała?

Kaczyński UJAWNIŁ TAJEMNICĘ PAŃSTWOWĄ?!

31.01.2022  18:04
Jarosław Kaczyński ujawnił... TAJEMNICĘ PAŃSTWOWĄ?!
Jarosław Kaczyński ujawnił... TAJEMNICĘ PAŃSTWOWĄ?! Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Afera roku?! Jarosław Kaczyński, niepodzielnie nam panujący prezes PiS ujawnił... tajemnicę państwową?! Adam Szłapka zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury.

Tajemnica państwowa miała zostać zdradzona przez Jarosława Kaczyńskiego?! Takiej afery jeszcze nie obserwowaliśmy. Czyżby niedługo do prezesa PiS miała się dobrać prokuratura, spełniająca swoje obowiązki?

Jarosław Kaczyński ujawnił... TAJEMNICĘ PAŃSTWOWĄ?!

Szef Nowoczesnej Adam Szłapka zapowiedział w poniedziałek złożenie do prokuratora generalnego zawiadomienia w sprawie Jarosława Kaczyńskiego, który miał... zdradzić tajemnicę państwową.

Chciałbym, żeby prokuratura zbadała, czy nie doszło do ujawnienia tajemnicy państwowej

- mówi szef Nowoczesnej. Chodzi o sprawę Pegasusa, która do czerwoności rozgrzała Polaków w ostatnim czasie.

"Od dwóch lat funkcjonariusze, urzędnicy PiS kłamią w żywe oczy, że nie mają takich technik operacyjnych. Zdaję sobie sprawę z tego, że oni są ograniczeni prawem, bo metody i techniki pracy operacyjnej są ściśle tajne. Ale skoro są one ściśle tajne i słyszymy to od funkcjonariuszy PiS, to zachowanie Jarosława Kaczyńskiego, który wprost w jednym z wywiadów powiedział, że polskie państwo ma takie oprzyrządowanie, to jest ujawnienie tajemnicy państwowej" - stwierdził Szłapka.

Przypominamy, że za pomocą programu służącemu do inwigilacji Pegasus śledzeni mieli być senator KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek. Informacje te były wyśmiewane przez partię rządzącą, jednak ostatecznie prezes Jarosław Kaczyński przyznał w jednym z wywiadów, że polskie służby posiadają program szpiegowski.

Jednocześnie prezes PiS zapewnił, że nie był on wykorzystywany do śledzenia opozycji. Mimo takich deklaracji w Senacie powołano komisję nadzwyczajną ds. wyjaśnienia przypadków inwigilacji przy użyciu programu Pegasus. 

Myślicie, że Jarosław Kaczyński zdradzi coś jeszcze?