18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy sondaż

Kaczyński ZNÓW WYGRA?! Polacy kochają inflację i drogie kredyty

28.05.2022  14:01
Prezes PiS wygra kolejne wybory?
Prezes PiS wygra kolejne wybory? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Polacy pokochali szalejące ceny, inflację oraz drogie mieszkania. Według najnowszego sondażu PiS może liczyć na prawie 40-procentowe poparcie. Jednak czy to wystarczy do utrzymania władzy?

Rekordowo wysoka, dwucyfrowa inflacja, rekordowo drogie paliwo, rekordowo wysokie stopy procentowe - PiS zalicza kolejne osiągnięcia i to się Polakom podoba. Do głosowania na PiS wyborców skłaniają także milionowe kary za Izbę Dyscyplinarną konflikt z UE oraz niezliczone afery. Co musiałby zrobić Jarosław Kaczyński, by przegrać?

PiS blisko utrzymania władzy

Najnowszy sondaż pracowni Estymator wskazuje, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, partia Jarosława Kaczyńskiego odniosłaby pewne zwycięstwo. PiS popiera 39,5 proc. ankietowanych (wzrost o 0,3 pkt proc.). Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, którą popiera 28,4 proc. badanych (wzrost o 1,3 pkt. proc).

Ostatnie badania wskazują, że z trzeciego miejsca na dłużej lub nawet na stałe spadł Szymon Hołownia. Obecnie podium zamyka Lewica, która cieszy się poparciem 10,5 proc. respondentów (spadek o 0,7 pkt proc.). Kolejne miejsca zajmują Polska 2050 (8,2 proc.), PSL (6,2 proc.) oraz Konfederacja (5,1 proc.), która po ostatnich, prorosyjskich wypowiedziach znów zbliżyła się do progu wyborczego.

Miejsca w Sejmie zabrakłoby ugrupowaniu Kukiz'15. Ze względu na bardzo niskie poparcie pracownie przestają uwzględniać Porozumienie Jarosława Gowina. Badanie  przeprowadzono w dniach 26-27 maja na próbie 1041 dorosłych Polaków.

Czytaj także