18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa inwestycja

Kaczyński będzie stawiał Wielki Mur Polski! Zapadła decyzja

07.10.2021  18:25
Jarosław Kaczyński postawi mur
Jarosław Kaczyński postawi mur Fot: DAREK REDOS/REPORTER, SugaBom86

Jarosław Kaczyński znalazł sposób na rozwiązanie wszystkich, polskich problemów - oddzieli się od nich murem. Na polsko-białoruskiej granicy powstanie wielka zapora, która ma uniemożliwić imigrantom przedostawanie się do naszego kraju.

Jarosław Kaczyński podczas czwartkowej wizyty na Podlasiu zapowiedział nasilenie działań, które pozwolą uszczelnić polsko-białoruską granicę. Zdaniem szefa PiS "nie ma tu żadnego naporu ze strony uchodźców". Natomiast za kryzys odpowiadają władze Białorusi, wspierane przez Federację Rosyjską.

Przyjeżdżają migranci ekonomiczni, są właściwie przywożeni. Akcja organizowana jest przez władzę Białorusi za zgodą Federacji Rosyjskiej - poinformował Kaczyński.

Migranci mają być dowożeni na granicę przez służby, gdyż zwykli obywatele nie mają dostępu do przygranicznej strefy.

Jarosław Kaczyński zapowiada budowę muru

Prezes PiS w trakcie rozmowy z dziennikarzami podkreślił, że to białoruskie służby celowo doprowadzają migrantów do słabego stanu zdrowia.

Wszystko jest cyniczną i brutalną akcją służb. To jest akcja kierowana bezpośrednio przez Łukaszenkę planowana już wiele miesięcy temu, jako odwet za wspieranie opozycji białoruskiej - dodał wicepremier.

Kończąc, Kaczyński stwierdził, że nie wie, ile potrwa kryzys. Wskazał natomiast, że PiS postawi nową zaporę, która zapobiegnie przepływowi migrantów przez granicę.

Doświadczenie Grecji pokazuje, że jest to jedyna skuteczna metoda. Poza granicą na rzece Bug, taka zapora będzie budowana - ocenił prezes.

Rząd nie podaje dokładnego terminu, w którym zostanie wybudowane nowe ogrodzenie. Stos cegieł na granicy pozwoli rozwiązać kryzys?