18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec tego dobrego!

Kaczyński będzie załamany! Nowy sondaż rozczarował PiS

15.11.2021  19:12
PiS szykuje się do oddania władzy?
PiS szykuje się do oddania władzy? Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Prezes PiS śledząc najnowsze sondaże wyborcze, może jedynie zaśpiewać "Nic nie może wiecznie trwać", gdyż wizja utrzymania władzy przez Zjednoczoną Prawicę powoli się oddala. Wszelkie obietnice i próby przekupstwa straciły już moc, a wyborcy powoli rozglądają się za czymś innym. Dzieli nas krok od wymiany władzy?

Promowany od wakacji Polski Ład, czyli flagowy program PiS-u, który ma zapewnić rządzącym utrzymanie władzy, nie przyniósł oczekiwanych wzrostów poparcia. Sytuację pogorszyły też afery związane z TVN, Unią Europejską, a także galopująca inflacja.

Część polityków twierdziła, że pomóc może temat uchodźców,, ale tym razem, stary sprawdzony trick po prostu nie działa. Czy Jarosław Kaczyński zdoła jeszcze uratować tonący okręt?

Sondaż wyborczy CBOS

W listopadowym badaniu CBOS poparcie partii Jarosława Kaczyńskiego spadło poniżej 30 proc. progu, uważanego wcześniej za pewnik, gdyż mniej więcej tyle wyborców mogłoby za prezesa wskoczyć nawet w ogień. Obecnie PiS może liczyć na 29 proc. głosów.

Drugie miejsce zajmuje dowodzona przez Donalda Tuska KO popierana przez 18 procent badanych. Na podium wylądował jeszcze Szymon Hołownia, którego poparcie ostatnio nieco się ustabilizowało. Głos na Polskę 2050 zadeklarowało 12 proc. ankietowanych.

Na miejsce w Sejmie mogą jeszcze liczyć ugrupowania takie jak Konfederacja (6 proc.) oraz Lewica (5 proc.).

Listopadowe wyniki wskazują na bardzo dużą grupę niezdecydowanych wyborców (22 proc.), którzy nie mają jeszcze pojęcia, na kogo zechcą oddać swój głos. Badanie przeprowadzono w dniach 4-14 listopada na próbie 1100 osób.