18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielkie zmiany?

Kaczyński chce OBOWIĄZKOWYCH SZCZEPIEŃ NA COVID-19?!

11.01.2022  20:39
Jarosław Kaczyński chce obowiązkowych szczepień?!
Jarosław Kaczyński chce obowiązkowych szczepień?! Fot: AP/Associated Press/East News

Jarosław Kaczyński sam jest osobą w pełni zaszczepioną. Ma też wielką władzę nad Polakami - czy szef Prawa i Sprawiedliwości wprowadzi obowiązek szczepienny? Obywatele mogą się teraz spodziewać wszystkiego.

Sytuacja pandemiczna w Polsce jest bardzo zła. Zanim skończyła się 4. fala pandemii koronawirusa, pojawił się w kraju wariant Omikron, który jest niesamowicie zaraźliwy. Zanim naukowcy znajdą na niego szczepionkę, możemy spodziewać się i 5. fali.

Prawo i Sprawiedliwość wciąż nie ordynuje obowiązkowych szczepień, a do tego opieszale wprowadza wszelki zasady izolujące osoby niezaszczepione od reszty społeczeństwa. Czy wkrótce się to zmieni?

Jarosław Kaczyński chce obowiązkowych szczepień?!

Lider PiS sam jest w pełni zaszczepiony, a do tego dość mocno schorowany. Być może dbając nie tylko o bezpieczeństwo reszty obywateli, ale przede wszystkim o swoje - zechce on wprowadzić nowe obowiązki szczepienne.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w TVN24, czy duża liczba zakażeń koronawirusem może wpłynąć na decyzje w sprawie obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Przyznał, że nie przestanie uważać, iż "obowiązek szczepień zarówno w grupach mundurowych, nauczycieli, bo wśród medyków już wprowadziliśmy, to są te obowiązki, które powinny mieć miejsce".

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził również, co na ten temat sądzi kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości oraz sam Jarosław Kaczyński. Opinia prezesa wydaje się jednoznaczna.

Ja całe kierownictwo polityczne będę do tego przekonywał. Być może zaskoczę pana redaktora, ale kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości jest absolutnie zwolennikiem obowiązkowych szczepień. Myślę, że nie trzeba ich przekonywać, w sensie kierownictwa, tylko trzeba przekonywać tych niedowiarków, których jednak jest niemało

- mówił minister zdrowia w TVN24.

Myślicie, że wkrótce gruchnie wieść o zmianie w podstawowych przepisach?

Czytaj także
Przeczytaj więcej